Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 kwietnia 2014, 21:56

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (7-14 kwietnia 2014 r.)

W minionym tygodniu polski dystrybutor zapowiedział wydanie dwóch europejskich RPG-w, a para rodzimych projektów trafiła na usługę Steam Greenlight.

Sacred 3 ukaże się w Polsce nakładem firmy Cenega. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (7-14 kwietnia 2014 r.) - wiadomość - 2014-04-14
Sacred 3 ukaże się w Polsce nakładem firmy Cenega.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku w minionym tygodniu.

Zapowiedzi wydawnicze

Sacred 3

Firma Cenega pochwaliła się, że do jej planów wydawniczych dołączyło zręcznościowe RPG Sacred 3. Gra trafi do sprzedaży w Polsce 22 sierpnia 2014 roku na PC, PlayStation 3 i Xboksie, Premierowy nakład będzie edycją specjalną zawierającą edycji dwa dodatki: grywalną postać Malakhima oraz rozszerzenie Podziemia.

Nabywcy wydania pecetowego otrzymają możliwość wyboru języka (polskie napisy lub pełna angielska wersja). Na razie nie wiadomo, czy również posiadacze konsol będą mogli włączyć lokalizację.

Risen 3: Władcy Tytanów

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (7-14 kwietnia 2014 r.) - ilustracja #2

 

Cenega wyda w naszym kraju również inne wielce wyczekiwane RPG, czyli Risen 3: Titan Lords, które ukaże się w Polsce pod tytułem Risen 3: Władcy Tytanów w sierpniu tego roku. Planowane są edycje na Xboksa 360, PlayStation 3 i pecety. Niestety tylko gracze komputerowi mogą być pewni, że otrzymają możliwość wyboru między polską (napisy) i angielską wersją językową. Na razie ewentualna lokalizacja wydań konsolowych nie została oficjalnie potwierdzona.

Gry z czasopism

CD-Action

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (7-14 kwietnia 2014 r.) - ilustracja #3

Do kiosków powędrował nowy numer magazynu CD-Action. Pismo kosztuje 15,99 złotych i dołączono do niego pełne wersje gier:

 1. Prince of Persia: Zapomniane piaski
 2. Airline Tycoon 2
 3. Rig’n’Roll: TIRowiec
 4. Nihilumbra

Pozostałe wieści

Wiedźmin 3: Dziki Gon – informacje o wydajności wersji gry na PC i konsolach

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (7-14 kwietnia 2014 r.) - ilustracja #4

W minionym tygodniu rosyjski serwis Gametech opublikował ciekawe plotki związane z wydajnością gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Według nich przy włączonych wszystkich detalach i opcjach graficznych (w tym MSAA x8) i w rozdzielczości 1080p silnik uzyskuje zaledwie 35-40 FPS-ów na pececie wyposażonym w kartę graficzną GeForce GTX 780Ti. Do płynnych 60 FPS-ów potrzebny będzie komputer z Tytanem, ale nawet w jego przypadku konieczne ma być obniżenie ustawień AA.

Wersje konsolowe mają odpowiadać minimalnym ustawieniom z peceta, a poziom detali ma przypominać drugą części cyklu. Wersja na PlayStation 4 działa obecnie w natywnej rozdzielczości 900p i z prędkością 30 klatek na sekundę. Natomiast Xbox One daje radę wyświetlać obraz jedynie w 720p.

Oczywiście należy pamiętać, że wszystko to stanowi jedynie niepotwierdzone plotki. Ponadto do premiery gry pozostał co najmniej rok, więc autorzy bez wątpienia sporo wysiłku włożą jeszcze w dalsze zoptymalizowanie tego projektu.

Czy Xbox One zrozumie polskie komendy?

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (7-14 kwietnia 2014 r.) - ilustracja #5

W najnowszym numerze magazynu Edge znalazła się ciekawa wypowiedź Phila Spencera, czyli dyrektora oddziału ds. marki Xbox w firmie Microsoft. Zasugerował on, że gdy Xbox One trafi do kolejnych krajów, będzie umożliwiał obsługę w ich języku.

Niestety, oddział Xbox Polska odmówił potwierdzenia słów Spencera, więc na razie pozostaje tylko nadzieja, że Kinect będzie w stanie zrozumieć nasza mowę, gdy trafi do sprzedaży w Polsce we wrześniu tego roku.

Get Even i Flashout 2 szturmują Steam Greenlight

Get Even - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (7-14 kwietnia 2014 r.) - wiadomość - 2014-04-14
Get Even

Dwie polskie produkcje rozpoczęły zabieganie o głosy graczy w ramach usługi Greenlight, która pozwala fanom zdecydować o tym, jakie gry trafią do sprzedaży na serwisie Steam. Tymi tytułami jest FPS-a Get Even oraz gra wyścigowa Flashout 2:

 1. Get Even na Steam Greenlight
 2. Flashout 2 na Steam Greenlight

Zachęcamy do oddania głosów na ona projekty.

Ciekawe linki

 1. Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (7-11 kwietnia 2014)
 2. Dodatek do Diablo III nadal najlepszy. Top Empik (31 marca - 6 kwietnia)
 3. Gry w pudełkach: najciekawsze oferty na weekend 12-13 kwietnia
 4. LEGO The Hobbit debiutuje w Europie
 5. YAIBA i Atelier – premiera nowości od Wydawnictwa Techland