Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 kwietnia 2014, 13:50

autor: Bartosz "qjin" Woldański

Sacred 3 trafi do naszego kraju nakładem Cenegi - polska wersja gwarantowana tylko na PC

Firma Cenega, rodzimy dystrybutor gier z katalogu koncernu Deep Silver, poinformowała, że zamierza wydać w naszym kraju hack'n'slasha zatytułowanego Sacred 3. Pojawi się on w sierpniu na PC, PlayStation 3 i Xboksie 360. Wersja językowa została na razie potwierdzona tylko w przypadku edycji na pierwszą platformę sprzętową. Ponadto w planach jest wydanie limitowane produkcji.

Sacred 3 zostanie spolszczone kinowo (napisy) – przynajmniej na PC, bo wersja językowa edycji konsolowych stoi pod znakiem zapytania - Sacred 3 trafi do naszego kraju nakładem Cenegi - polska wersja gwarantowana tylko na PC - wiadomość - 2014-04-09
Sacred 3 zostanie spolszczone kinowo (napisy) – przynajmniej na PC, bo wersja językowa edycji konsolowych stoi pod znakiem zapytania

Gra Sacred 3 trafiła do planu wydawniczego firmy Cenega, a co za tym idzie – poznaliśmy pierwsze szczegóły na temat przewidywanej daty premiery w Polsce oraz wersji językowej w przypadku poszczególnych platform sprzętowych. Jak informowaliśmy w połowie ubiegłego miesiąca, nowa odsłona hack’n’slashowej serii wykreowanej przez zamknięte w 2009 roku studio Ascaron Entertainment zadebiutuje w sierpniu bieżącego roku. Dzisiaj polski dystrybutor gry potwierdził datę premiery w naszym kraju oraz ujawnił, że edycja PC otrzyma możliwość wyboru języka (polskie napisy lub pełna angielska wersja). Za przygotowanie rodzimego tłumaczenia będzie odpowiadać firma QLOC S.A. Niestety, Cenega na razie nie jest w stanie określić, czy wydania konsolowe także otrzymają polskie napisy. Więcej szczegółów poznamy bliżej premiery.

Sacred 3 zadebiutuje w Polsce 22 sierpnia 2014 roku na PC, PlayStation 3 i Xboksie 360. Co więcej, jak zdradziła firma Cenega, premierowy nakład gry będzie sprzedawany w specjalnej edycji zawierającej dodatki: postać Malakhima oraz rozszerzenie Podziemia, w którym stoczymy walkę z Czarną Serafią (fani mogą pamiętać ją z „dwójki”). Wydanie będzie limitowane i ma obejmować wszystkie zapowiedziane platformy sprzętowe.

Krótko po tym, jak firma Deep Silver udostępniła pierwsze konkrety i screeny, Sacred 3 zapadł się pod ziemię na bardzo długo. Kiedy wydawało się, że los produkcji jest niepewny, niespodziewanie pojawiły się w sieci kolejne szczegóły o grze oraz dość efektowny filmowy zwiastun. Jak widać, cisza wokół tytułu bywa myląca, bo prace postępowały i, jak sugerują najnowsze informacje, do ich ukończenia pozostało już tylko kilka miesięcy. Choć gra pozwoli na rozegranie kampanii fabularnej w pojedynkę, to ma zachęcać do przechodzenia jej ze znajomymi (we dwójkę w trybie lokalnym lub we czwórkę przez internet).