Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 kwietnia 2014, 13:03

autor: qjin

The Last of Us: Remastered na PlayStation 4 praktycznie pewne

W amerykańskim sklepie Sony Entertainment Network (SEN) pojawił się baner reklamowy pre-ordera The Last of Us w wersji Remastered dedykowanej PlayStation 4. Nie jest to wielkim zaskoczeniem, gdyż o konwersji gry na konsolę nowej generacji firmy Sony pisaliśmy na łamach naszego serwisu już wielokrotnie. Wszystko wskazuje na to, że jej wydanie można uznać za pewnik. Pytanie tylko: kiedy dojdzie do premiery? Możliwe, że już w czerwcu.

Pre-order The Last of Us na PlayStation 4 w sklepie Sony? To nie może być przypadek - The Last of Us: Remastered na PlayStation 4 praktycznie pewne - wiadomość - 2014-04-09
Pre-order The Last of Us na PlayStation 4 w sklepie Sony? To nie może być przypadek

Zgodnie z wcześniejszymi plotkami, oficjalna zapowiedź The Last of Us: Remastered na PlayStation 4 powinna być tylko kwestią czasu. Istnieje bowiem coraz więcej przesłanek sugerujących powstawanie oczekiwanej przez wielu posiadaczy nowej konsoli koncernu Sony konwersji. Tym razem survival horror studia Naughty Dog został odnotowany w amerykańskim sklepie PlayStation, ale po kliknięciu w baner reklamowy strona z produktem nie otwiera się. Nic dziwnego, wydawca gry jeszcze niczego nie potwierdził. Ale wydanie portu jednej z najlepszych gier 2013 roku na PlayStation 4 można uznać już za wręcz pewne.

Napis umieszczony na grafice reklamującej The Last of Us: Remastered sugeruje, że w planach jest zarówno wersja cyfrowa, jak i pudełkowa gry. Cenę detaliczną w amerykańskim sklepie Sony Entertainment Network ustalono na poziomie 59,99 dolarów (nieco ponad 180 zł). Co na to wydawca tytułu? Brytyjskiemu serwisowi Eurogamer udało się uzyskać oficjalny komentarz w tej sprawie. Jednakże przedstawiciel firmy Sony nie ma niczego do powiedzenia w tej sprawie, ale jeśli wierzyć nieoficjalnym doniesieniom sprzed końca marca, do zapowiedzi The Last of Us na PlayStation 4 powinno dojść niebawem, gdyż premiera podobno nastąpi już latem 2014 roku.

Produkcja studia Naughty Dog wzbudziła sympatię krytyków, ale także osiągnęła bardzo duży sukces finansowy, sprzedając się od czerwca ubiegłego roku w nakładzie przekraczającym 6 milionów egzemplarzy. Od czasu wydania doczekaliśmy się paru DLC stworzonych z myślą o trybie wieloosobowym oraz jednego fabularnego dodatku o podtytule Left Behind. Wszystkie rozszerzenia powinny znaleźć się od razu w wersji przeznaczonej na konsolę PlayStation 4. Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości, że konwersji nie ujrzymy? Możliwe, że w podobnym czasie posiadacze konsoli Sony poprzedniej generacji otrzymają edycję GotY zawierającą wszystkie do tej pory wydane DLC, które są na razie do kupienia osobno.