Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 kwietnia 2014, 12:47

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (Borderlands 2, GTA Online, The Wolf Among Us) 9/4/14

Dziś piszemy m.in. o trzecim epizodzie The Wolf Among Us, aktualizacji GTA Online, dacie premiery gry Borderlands 2 na PlayStation Vita, a także o zbiórce pieniędzy na produkcję Armello. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

The Amazing Spider-Man

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę The Amazing Spider-Man. Dzieło studia Beenox można aktualnie nabyć 66% taniej. Produkcja kosztuje obecnie 10,19 euro (ok. 42 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

Borderlands 2

Serwis IGN informuje, że gra Borderlands 2 w wersji na PlayStation Vita zadebiutuje 13 maja w Stanach Zjednoczonych. Z kolei od 6 maja w USA sprzedawana będzie konsola PlayStation Vita w odchudzonej wersji (znanej też jako PS Vita 2000) w zestawie z Borderlands 2. Nabywcy tego pakietu zagrają więc na tydzień przed oficjalną premierą gry. Dokładna europejska data debiutu Borderlands 2 nie została jeszcze potwierdzona – wiadomo tylko, że tytuł ukaże się u nas w maju.

Tak będzie wyglądać Borderlands 2 na PlayStation Vita - Wieści ze świata (Borderlands 2, GTA Online, The Wolf Among Us) 9/4/14 - wiadomość - 2014-04-09
Tak będzie wyglądać Borderlands 2 na PlayStation Vita

Arma II

Studio Bohemia Interactive ogłosiło, że z dniem 22 kwietnia przestanie działać darmowa gra Arma II Free. Przypomnijmy, że była to Arma II pozbawiona kampanii, oprawy graficznej HD i wsparcia dla modów. W ramach rekompensaty, na oficjalnej stronie internetowej trwa wyprzedaż, w trakcie której do 4 maja o 75% taniej można nabyć zarówno grę Arma II, jak i dodatki do niej.

Star Wars: The Old Republic

Wczoraj udostępniona została darmowa aktualizacja Update 2.7: Invasion do gry Star Wars: The Old Republic. Patch wprowadził m.in. dwa nowe flashpointy (Tython, Korriban), tyle samo kosmicznych bitew (Quesh Huttball, Denon Exosphere) i inne nowości, o których poczytacie pod tym adresem.

Armello

Studio League of Geeks rozpoczęło zbiórkę pieniędzy w serwisie Kickstarter na stworzenie gry Armello. Produkcja łączy w sobie elementy różnych gatunków: przygodówek, RPG oraz gier karcianych i planszowych. Twórcy na stworzenie swojego dzieła potrzebują 200 tysięcy dolarów australijskich. Do tej pory zgromadzili ok. 48 tysięcy dolarów australijskich, a do końca akcji pozostało 29 dni.

GTA Online

11 kwietnia udostępniona zostanie kolejna aktualizacja trybu GTA Online w grze Grand Theft Auto V. Tym razem otrzymamy kreator zleceń typu Capture Jobs, umożliwiający tworzenie czterech różnych wariantów zadań (Contend, GTA, Hold, Raid). Z okazji zbliżającego się patcha, gracze do piątku będą zdobywać dwa razy więcej pieniędzy i punktów doświadczenia w oficjalnych zleceniach typu Capture Jobs.

The Wolf Among Us

Studio Telltale Games wypuściło trzeci epizod gry The Wolf Among Us na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Odcinek zatytułowany A Crooked Mile w tym tygodniu powinien ukazać się także na urządzeniach mobilnych korzystających z systemu iOS. Obecnie gra The Wolf Among Us jest dostępna w promocyjnej cenie 13,79 euro (ok. 58 zł) na Steamie. Specjalna oferta obowiązuje do 11 kwietnia (godzina 19:00).

Silicon Studio

Zespół Silicon Studio (Bravely Default: Flying Fairy) udostępnił materiał wideo prezentujący demo technologiczne silnika graficznego nowej generacji. Można się domyślać, że technologia zostanie w przyszłości wykorzystana w grach na PlayStation 4 czy Xboksa One.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Hannibal: Terror of Rome
 2. The Crew
 3. LEGO The Hobbit
 4. Hotline Miami 2: Wrong Number
 5. Watch Dogs
 6. AirMech Arena
 7. The Red Solstice
 8. MyDream
 9. The Wolf Among Us
 10. Pure Pool
 11. IL-2 Sturmovik: Battle of Stalingrad
 12. Strike Suit Zero: Director’s Cut

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Wolfenstein: The New Order – Nowhere to Run – zwiastun rozgrywki (PL)
 2. LEGO The Hobbit – zwiastun na premierę (PL)
 3. The Crew – zwiastun rozgrywki
 4. Dawngate – Break the Meta trailer