Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Hannibal: Terror of Rome (PC)

Hannibal: Terror of Rome PC

Drugie samodzielne rozszerzenie do turowej gry strategicznej Alea Jacta Est, przenoszącej graczy w czasy Imperium Rzymskiego. Dodatek przedłuża rozgrywkę o kolejne pięć scenariuszy, rozgrywających się w latach 230-201 p.n.e.

To jest dodatek do gry Alea Jacta Est.

Strategiczne | turowe | starożytność | strategiczne wojenne | starożytny Rzym

PC Windows
Okładka Hannibal: Terror of Rome (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

18czerwca2014

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hannibal: Terror of Rome jest drugim, po Birth of Rome, samodzielnym rozszerzeniem do turowej strategii wojennej Alea Jacta Est. Rozszerza ono rozgrywkę o kolejne pięć scenariuszy, przenosząc graczy w lata 230-201 p.n.e. w sam środek konfliktu dwóch starożytnych supermocarstw: Kartaginy i Rzymu. Seria została opracowana przez specjalizujący się w klasycznych strategiach duet: AGEOD i Matrix Games.

W kolejnych scenariuszach możemy wziąć udział w pierwszej wojnie illiryjskiej (230-228 p.n.e.), wojnie cisalipińskiej (225-222 p.n.e.), drugiej wojnie punickiej (219-201 p.n.e.), wojnie cannaeńskiej (216-201 p.n.e.) oraz kampanii Scypiona Afrykańskiego (211-201 p.n.e.), która doprowadziła do ostatecznej klęski Hannibala w bitwie pod Zamą. Poza wielkim wodzem Kartagińczyków, w kolejnych starciach stawimy czoła m.in. greckim piratom i barbarzyńskim plemionom celtyckim. W odróżnieniu od wcześniejszych odsłon serii, gra koncentruje się w dużo większym stopniu na małych armiach sojuszniczych z takich regionów, jak Capua, Taranto, Macedonia, Numidia czy Syrakuzy oraz plemionach galijskich i hiszpańskich, gdyż okazały się one kluczowe w walce z rozrastającą się potęgą Hannibala.

Zgodnie z tradycją kontynuowaną przez AGEOD, główny nacisk położono na realizm historyczny. W grze odnajdziemy szczegółowe, wiernie odwzorowane mapy poszczególnych terenów bitew oraz setki historycznych dowódców, jednostek i wydarzeń. Rozgrywka toczy się w klasycznym systemie turowym, w którym jedna tura odzwierciedla miesiąc czasu rzeczywistego. Stopień złożoności rozgrywki jest wysoki. Hannibal: Terror of Rome wymaga od gracza nie tylko zapanowania nad rozbudową, zarządzaniem i przemieszczaniem się poszczególnych armii, lecz także nieustannego monitorowania bieżącej sytuacji ekonomicznej, politycznej i militarnej w całym regionie.

Pod względem oprawy produkcja nie różni się niczym w porównaniu z macierzystą grą Alea Jacta Est. Twórcy konsekwentnie eksploatują autorski silnik AGE, który nie poddaje się upływowi czasu. Został on zaprojektowany specjalnie z myślą o wszystkich rasowych strategach i wykorzystany w szeregu wcześniejszych tytułów duetu AGEOD / Matrix Games.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   E-mail     Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: dystrybucja cyfrowa

Wymagania wiekowe Hannibal: Terror of Rome

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Hannibal: Terror of Rome

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.8 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows XP SP2/Vista/7