Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Alea Jacta Est (PC)

Alea Jacta Est PC

Alea Jacta Est to opracowana przez zespół AGEOD strategia odtwarzająca wojny domowe w Imperium rzymskim. Zabawa toczy się w systemie turowym i koncentruje się na aspekcie militarnym. Rozgrywkę cechuje wysoki poziom realizmu historycznego.

Strategiczne | turowe | starożytność | starożytny Rzym

PC Windows
Okładka Alea Jacta Est (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

22września2012

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Alea Jacta Est to turowa strategia wojenna pozwalająca na wzięcie udziału w rzymskich wojnach domowych. Grę wyprodukowało doświadczone studio AGEOD, znane z takich tytułów jak Pride of Nations, Napoleon's Campaigns czy Rise of Prussia.

Gra w całości koncentruje się na wojnach domowych w Imperium rzymskim. Odtwarza m.in. Wojnę domową Sulli z Mariuszem i popularami, konflikt Sertoriusza z Rzymem, wojnę Cezara z Pompejuszem, wydarzenia Roku czterech cesarzy oraz konflikt, w wyniku którego Septymiusz Sewer doszedł do władzy. Autorzy postawili na realizm i wierność historycznym detalom. Alea Jacta Est zostało zaprojektowane jako symulacja, która odtwarza dylematy i trudności jakie stały przed ówczesnymi władcami. Rozgrywka skupia się na aspekcie militarnym i podczas zabawy uwagę gracza zaprzątają m.in. takie problemy jak werbowanie oraz opłacanie armii i flot oraz ich organizacja i zastosowanie taktyczne w trakcie bitew. Wszystkie decyzje trzeba podejmować mając na uwadze ich skutki ekonomiczne oraz polityczne. Zwłaszcza, że sąsiadujące z Rzymem narody nie są jedynie biernymi świadkami wydarzeń w Imperium i często mieszają się w nasze sprawy.

Alea Jacta Est powstało w oparciu o unowocześnioną wersję silnika AGE, który sprawdził się już w wielu wcześniejszych grach studia AGEOD. Rozgrywka toczy się w systemie turowym, a każda tura odpowiada jednemu miesiącowi. Udostępniona mapa obejmuje tereny Europy, północnej Afryki i Bliskiego Wschodu. W sumie daje to 2800 regionów, z których każdy posiada własne miasta, drogi, fortyfikacje, warunki pogodowe, unikalny teren oraz zajmujące go plemiona lub królestwa. Zabawę urozmaicają również postacie dowódców oraz wydarzenia specjalne. Wszystkie te rzeczy ulegają zmianie zależnie od wybranego scenariusza, pozostając w ten sposób wierne zapisom historycznym.

Oprawa graficzna Alea Jacta Est jest w całości dwuwymiarowa. Gra nikogo nie zdoła zachwycić pod względem wizualnym, ale wszystkie elementy wykonano starannie i z dużym przywiązaniem do detali, a interfejs użytkownika cechuje duża przejrzystość. Ponadto, zaletą postawienia na grafikę 2D są niskie wymagania sprzętowe.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   E-mail     Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: dystrybucja cyfrowa

Wymagania wiekowe Alea Jacta Est

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Alea Jacta Est

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium IV 1.8 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB - Vista/7)
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7