Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Alea Jacta Est: The Spartacus Revolt (PC)

Alea Jacta Est: The Spartacus Revolt PC

The Spartacus Revolt to małe rozszerzenie do osadzonej w starożytnych klimatach strategii turowej Alea Jacta Est. Dodatek wzbogaca grę o scenariusz z powstaniem niewolników pod wodzą Spartakusa. Możemy wziąć udział w walkach, które toczyły się na terenie Italii w I wieku p.n.e.

To jest dodatek do gry Alea Jacta Est.

Strategiczne | turowe | starożytność | strategiczne wojenne | starożytny Rzym

PC Windows
Okładka Alea Jacta Est: The Spartacus Revolt (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30maja2013

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Spartacus Revolt to niewielkie DLC do realistycznej strategii turowej Alea Jacta Est, pozwalającej brać udział w autentycznych konfliktach toczonych w starożytności przez Cesarstwo Rzymskie. Tak jak w przypadku pierwowzoru, za powstanie dodatku odpowiada studio AGEOD. Do uruchomienia rozszerzenia konieczne jest posiadanie podstawowej wersji gry, zaktualizowanej do wersji 1.02.

Omawiany tytuł dodaje nowy scenariusz do rozegrania – niezbyt długi, lecz oferujący intensywne doznania. Mowa tu o jednym z bardziej znanych wydarzeń w dziejach antycznego Rzymu – powstaniu niewolników pod wodzą Spartakusa, które szalało w latach 73-70 p.n.e., przetaczając się przez znaczną część Półwyspu Apenińskiego i znajdując krwawy finał na stokach wulkanu Wezuwiusz. Rozszerzenie daje nam możliwość opowiedzenia się po wybranej stronie konfliktu. Przejmując kontrolę nad legionami republiki rzymskiej, stajemy przed zadaniem wyrżnięcia w pień wszystkich buntowników, ze Spartakusem na czele. Natomiast wchodząc w skórę tego ostatniego, musimy starać się ocalić przed śmiercią jak najwięcej swoich wyzwolonych towarzyszy, umożliwiając im ucieczkę z państwa rzymskiego i wyrwanie się na wolność.

Zważywszy na niewielkie rozmiary, The Spartacus Revolt nie wprowadza większych zmian do podstawowych mechanizmów rozgrywki, opartych na sprawdzonym silniku AGE. Niemniej można doszukać się nowości w zakresie dostępnych jednostek (szczególnie po stronie zbiegłych niewolników) czy losowych wydarzeń, które mogą wpłynąć na przebieg kampanii.

Co ciekawe, zawartym w rozszerzeniu scenariuszem możemy cieszyć się nie tylko w pojedynkę, tocząc bój ze sztuczną inteligencją. Można go też rozegrać w trybie multiplayer dla maksymalnie trzech graczy, zmagając się drogą e-mailową.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   E-mail     Liczba graczy: 1-3  

Wymagania wiekowe Alea Jacta Est: The Spartacus Revolt

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Alea Jacta Est: The Spartacus Revolt

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.8 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows XP (SP2) / Vista / 7