Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Birth of Rome (PC)

Birth of Rome PC

Alea Jacta Est: Birth of Rome

Birth of Rome to strategia turowa, będąca samodzielnym dodatkiem do wydanego w 2012 roku Alea Jacta Est. Tytuł wyprodukowany został przez studio AGEOD. Gracz ma okazję wcielić się w rolę starożytnego wodza i wziąć udział w historycznych wojnach m.in.

To jest dodatek do gry Alea Jacta Est.

Strategiczne | turowe | starożytność

PC Windows
Okładka Birth of Rome (PC)

producent: AGEod

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

29stycznia2013

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Birth of Rome jest drugą po Alea Jacta Est grą z serii strategii turowych inspirowanych historią starożytnego Rzymu. Tym razem deweloperzy ze studia AGEOD zdecydowali się przybliżyć graczom początki formowania się Imperium Rzymskiego, ukazując najważniejsze konflikty z III wieku przed naszą erą.

Gra oferuje łącznie pięć scenariuszy. Obejmują one: trzecią wojnę z Samnitami (298 – 291 p.n.e.), wojnę z Senonami (284 – 282 p.n.e.), wojny Pyrrusa z Epiru (280 – 272 p.n.e.), I wojnę punicką (264 – 241 p.n.e.) oraz wojnę Kartagińczyków z najemnikami (241- 238 p.n.e.). Produkcja wyróżnia się naciskiem na realizm historyczny, co przekłada się m.in. na obecność autentycznych postaci, wydarzeń oraz uwarunkowań polityczno-gospodarczych.

Podobnie jak w przypadku Alea Jacta Est, rozgrywka opiera się głównie na aspekcie militarnym. Twórcy położyli jednak większy nacisk na działania związane z dominacją na morzu, co zdaniem historyków miało kluczowe znaczenie dla rodzącego się Imperium Rzymskiego. W trakcie zabawy gracz musi wykazać się nie tylko zmysłem taktycznym, ale także umiejętnościami dyplomatycznymi i ekonomicznymi niezbędnymi do zarządzania armiami (w tym również flotami okrętów).

Od strony technicznej Birth of Rome opiera się na autorskim silniku AGE, znanym z wcześniejszych produkcji studia AGEOD (m.in. Pride of Nations i Rise of Prussia). Rozgrywka toczy się na sporych rozmiarów mapie z zaznaczonymi regionami antycznego świata.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   E-mail     Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: dystrybucja cyfrowa

Oczekiwania czytelników: 6.0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Birth of Rome

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Birth of Rome

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.8 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 GT lub lepsza)
  • 4 GB HDD
  • Windows XP SP2/Vista SP1/7