Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Napoleon's Campaigns (PC)

Napoleon's Campaigns PC

Napoleon's Campaigns to historyczna gra strategiczna rozgrywana w systemie turowym, stworzona przez francuskie studio developerskie AGEOD.

Strategiczne | turowe | epoka napoleońska | 2D | strategiczne wojenne

PC Windows
Okładka Napoleon's Campaigns (PC)

producent: AGEod

wydawca: Nobilis Group

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

16listopada2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Napoleon's Campaigns to historyczna gra strategiczna rozgrywana w systemie turowym, stworzona przez francuskie studio developerskie AGEOD. Skupia się ona na przedstawieniu bardzo ciekawego okresu w dziejach naszego świata, jakim niewątpliwie były lata 1808-1815 (Wojny Napoleońskie). Podobnie jak w przypadku poprzednich dwóch produktów tego zespołu, tj. Birth of America oraz American Civil War: The Blue and the Gray, podstawowym założeniem w pracach, było wierne przedstawienie realiów pól bitew tej epoki.

Aby tego dokonać autorzy zdecydowali się wykorzystać ten sam silnik, który widzieliśmy w obu wyżej wymienianych produkcjach, aczkolwiek ulepszono go i dostosowano do nowych realiów, jak również przemodelowano i poprawiono A.I. jednostek. Zadbano także o udoskonalenie generowanej grafiki oraz o przygotowanie szczegółowej mapy Europy z lat 1808-1815, na której toczą się działania.

Dla komputerowych strategów czeka tu szereg scenariuszy, których ukończenie może zająć kilka godzin, a także kilka dużo bardziej rozbudowanych i wymagających czasowo kampanii, takich jak: Austerlitz (1805), Trafalgar (1805), Iéna (1806), Friedland (1807), Danube (1809), Russie (1812), Allemagne (1813), France (1814), Waterloo (1815), Espagne (1808-1814) oraz jedna bonusowa England Invaded (1805). Dostępnych jest siedem grywalnych nacji, a dla każdej z nich setki autentycznych jednostek, formacji bojowych i dowódców, z ich charakterystycznymi cechami, siłą bojową, wyglądem itp. Nie zapomniano również o występowaniu historycznych zdarzeń, wpływających na przebieg gry oraz o takich czynnikach jak zaopatrzenie czy morale żołnierzy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 5,8 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Gry podobne do Napoleon's Campaigns

Klasyfikacja PEGI Napoleon's Campaigns

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Napoleon's Campaigns

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista
Paradox Interactive zapowiada strategię Napoleon's Campaigns II
Paradox Interactive zapowiada strategię Napoleon's Campaigns II

wiadomość20 stycznia 2012

Szwedzki wydawca Paradox Interactive kontynuuje ujawnianie nowych projektów. Kolejnym z nich okazała się epicka strategia Napoleon's Campaigns II.