Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Waterloo: Napoleon's Last Battle (PC)

Waterloo: Napoleon's Last Battle PC

Gra strategiczna dająca nam unikalną możliwość pokierowania zarówno wojskami Francuskimi, Austriackimi, Pruskimi i Angielskimi w słynnej bitwie pod Waterloo.

Strategiczne | RTS | epoka napoleońska

PC Windows
Okładka Waterloo: Napoleon's Last Battle (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

28marca2001

13czerwca2005

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

W roku 1815 Napoleon, przez wielu uważany za największego stratega czasów nowożytnych, po przymusowym pobycie na wyspie Elbie powrócił do Francji, by objąć należną mu władzę. Nauczony na błędach popełnionych podczas chybionej kampanii przeciwko Rosji, ponownie rozpoczął militarne umacnianie pozycji swego kraju. Jak wiadomo od razu po przeciwnej stronie barykady stanęli jego najzacieklejsi wrogowie – Anglia, Prusy i Austria. Ich wojska po wielu mniejszych potyczkach ostatecznie spotkały się pod Waterloo, by stoczyć ze sobą, ostatnią i rozstrzygającą bitwę. Stała się ona niesamowitym pojedynkiem geniuszu Napoleona przeciw świetnym dowódcom wszystkich sprzymierzonych państw. Walki trwały kilka dni, obfitujących w niesamowite wyczyny prostych żołnierzy oraz w wiele ogromnie ryzykownych taktycznych posunięć ich dowódców. Dzięki Waterloo: Napoleon's Last Battle możemy sami poprowadzić oddziały obydwu stron do wielkiej batalii i zmienić ostateczny wynik tej przełomowej bitwy.

Gra powstała na silniku znanym z klasycznych strategii Sid Meier's Gettysburg i Antietam. Dostępnych mamy ponad 30 historycznych scenariuszy przedstawiających poszczególne etapy bitwy. Można również tworzyć swoje własne bitwy. Każda formacja wojskowa, która brała udział w bitwie została szczegółowo odwzorowana, zadbano o też o odtworzonie umundurowania różnych rodzajów wojsk. Na pierwszy rzut oka można rozpoznać francuską piechotę, niemiecką królewską gwardię, a nawet polską jazdę. Dokładnie odtworzono teren, na którym toczy się bitwa, zarówno jeżeli chodzi o jego topografię jak i umiejscowienie kluczowych obiektów i budynków. Opcje rozgrywki w trybie wieloosobowym umożliwiają grę dla ośmiu osób za pośrednictwem sieci lokalnej i Internetu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 5,9 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,99 PLN

Gry podobne do Waterloo: Napoleon's Last Battle

Wymagania wiekowe Waterloo: Napoleon's Last Battle

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Waterloo: Napoleon's Last Battle

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 266MHz
  • 64MB RAM
Waterloo: Napoleon's Last Battle - recenzja gry
Waterloo: Napoleon's Last Battle - recenzja gry

Recenzja 19 października 2001, 10:27

Drugi zapozna nas z zasadami prowadzenia ognia przez baterię artylerii. Nauczymy się sprawdzać linię zasięgu naszych dział i poznamy efekt "zamrażania" naszych oddziałów piechoty.