Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Waterloo: Napoleon's Last Battle (PC)
OkładkaWaterloo: Napoleon's Last Battle (PC)

Waterloo: Napoleon's Last Battle PC

Gra strategiczna dająca nam unikalną możliwość pokierowania zarówno wojskami Francuskimi, Austriackimi, Pruskimi i Angielskimi w słynnej bitwie pod Waterloo.

Strategiczne | RTS | epoka napoleońska

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Waterloo: Napoleon's Last Battle Premiera PC

28marca2001

pudełko PL

13czerwca2005

producent: Breakaway Games wydawca: Strategy First wydawca PL: Nicolas Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Waterloo: Napoleon's Last Battle

Civil War: The Game

Sid Meier's Gettysburg

Napoleon's Campaigns

W roku 1815 Napoleon, przez wielu uważany za największego stratega czasów nowożytnych, po przymusowym pobycie na wyspie Elbie powrócił do Francji, by objąć należną mu władzę. Nauczony na błędach popełnionych podczas chybionej kampanii przeciwko Rosji, ponownie rozpoczął militarne umacnianie pozycji swego kraju. Jak wiadomo od razu po przeciwnej stronie barykady stanęli jego najzacieklejsi wrogowie – Anglia, Prusy i Austria. Ich wojska po wielu mniejszych potyczkach ostatecznie spotkały się pod Waterloo, by stoczyć ze sobą, ostatnią i rozstrzygającą bitwę. Stała się ona niesamowitym pojedynkiem geniuszu Napoleona przeciw świetnym dowódcom wszystkich sprzymierzonych państw. Walki trwały kilka dni, obfitujących w niesamowite wyczyny prostych żołnierzy oraz w wiele ogromnie ryzykownych taktycznych posunięć ich dowódców. Dzięki Waterloo: Napoleon's Last Battle możemy sami poprowadzić oddziały obydwu stron do wielkiej batalii i zmienić ostateczny wynik tej przełomowej bitwy.

Gra powstała na silniku znanym z klasycznych strategii Sid Meier's Gettysburg i Antietam. Dostępnych mamy ponad 30 historycznych scenariuszy przedstawiających poszczególne etapy bitwy. Można również tworzyć swoje własne bitwy. Każda formacja wojskowa, która brała udział w bitwie została szczegółowo odwzorowana, zadbano o też o odtworzonie umundurowania różnych rodzajów wojsk. Na pierwszy rzut oka można rozpoznać francuską piechotę, niemiecką królewską gwardię, a nawet polską jazdę. Dokładnie odtworzono teren, na którym toczy się bitwa, zarówno jeżeli chodzi o jego topografię jak i umiejscowienie kluczowych obiektów i budynków. Opcje rozgrywki w trybie wieloosobowym umożliwiają grę dla ośmiu osób za pośrednictwem sieci lokalnej i Internetu.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 6 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Waterloo: Napoleon's Last Battle cena w dniu premiery: 19,99 PLN

Wymagania wiekowe Waterloo: Napoleon's Last Battle: Odpowiednia dla każdego wieku.

Waterloo: Napoleon's Last Battle Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 266MHz
  • 64MB RAM