Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość nowe materiały 8 kwietnia 2001, 15:00

autor: Solnica

Waterloo: Napoleon's Last Battle - Demo

W roku 1815 Napoleon, przez wielu uważany za największego stratega czasów nowożytnych po przymusowym pobycie na wyspie Elbie powrócił do swego kraju - Francji by objąć należącą mu się władzę. Nauczony swymi błędami popełnionymi podczas swej (chybionej) kampanii przeciwko Rosji, znowu zaczął militarnie umacniać pozycje swego kraju. Jak wiadomo od razu po przeciwnej stronie barykady stanęli jego najzacieklejsi wrogowie Anglia, Prusy i Austria. Ich wojska po wielu mniejszych bitwach ostatecznie spotkały się pod Waterloo by stoczyć ze sobą, największą i ostateczną bitwę wielkiego wodza.

W roku 1815 Napoleon, przez wielu uważany za największego stratega czasów nowożytnych po przymusowym pobycie na wyspie Elbie powrócił do swego kraju - Francji by objąć należącą mu się władzę. Nauczony swymi błędami popełnionymi podczas swej (chybionej) kampanii przeciwko Rosji, znowu zaczął militarnie umacniać pozycje swego kraju. Jak wiadomo od razu po przeciwnej stronie barykady stanęli jego najzacieklejsi wrogowie Anglia, Prusy i Austria. Ich wojska po wielu mniejszych bitwach ostatecznie spotkały się pod Waterloo by stoczyć ze sobą, największą i ostateczną bitwę wielkiego wodza. Bitwa ta była niesamowitym pojedynkiem geniuszu Napoleona ze świetnymi dowódcami wszystkich sprzymierzonych przeciwko niemu państw, trwała kilka dni, dni obfitujących w niesamowite wyczyny prostych żołnierzy oraz w wiele ogromnie ryzykownych taktycznych posunięć ich dowódców.

Dzięki grze Waterloo: Napoleon's Last Battle możemy sami poprowadzić oddziały obydwu stron do wielkiej batalii i zmienić ostateczny wynik tej przełomowej bitwy.

Osoby zainteresowane tą grą na pewno ucieszy fakt, iż pojawiło się już jej grywalne demo, dostępne oczywiście w naszym dziale Pliki.

Pliki: Waterloo: Napoleon's Last Battle - Demo