Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 17 kwietnia 2001

Ruszył darmowy sieciowy symulator kosmiczny Cosmic Rift Online

Sznur, 17 kwietnia 2001, 18:54

Dzisiaj Sony Online Entertainment wypuściło, a raczej wpuściło w sieć, nową grę Massive Multiplayer Online, dostępną całkowicie za darmo. Mowa o symulatorze kosmicznym Cosmic Rift Online, w którym mogą brać udział setki graczy jednocześnie.

Polanie II - powrót po latach, tym razem w 3D

Solnica, 17 kwietnia 2001, 17:04

Wszystkich którzy pamiętają jeszcze stare, dobre czasu gdy na ekranach naszych komputerów gościł jeden z pierwszych, o ile nie pierwszy polski RTS o dumnie brzmiącym tytule – Polanie, ucieszy zapewne informacja, iż firma Topware przygotowuje się do wydania jego sequela.

www.supergra.pl - Hired Team

Solnica, 17 kwietnia 2001, 16:25

Pismo SuperGra uruchomiło dziś stronę poświęconą Hired Team, grze akcji (FPS) stworzonej przez rosyjski zespół New Media Generation.

Gry i Windows XP

Fajek, 17 kwietnia 2001, 15:33

Pod koniec tego roku ma odbyć się premiera nowego systemu operacyjnego Microsoftu. Windows XP, bo o niego chodzi, ma być produktem przełomowym (już to gdzieś słyszeliśmy), i pierwszym systemem łączącym pozytywne cechy Windows 2000 i Windows Me. Natomiast nie wiadomo do końca czy system ów będzie odpowiedni dla rzeszy ludzi określanych mianem „graczy”.

Cyfrowa kompilacja StarCraft na DVD

Sznur, 17 kwietnia 2001, 15:27

Wszystkim miłośnikom kosmicznych RTS-ów, oczekujących na kontynuacje gry StarCraft, Blizzard Entertainment wypuścił na otarcie łez StarCraft Widescreen DVD Cinematics Collection.

Z: Steel Soldiers - w Polsce już w maju

Solnica, 17 kwietnia 2001, 14:17

Nieco wcześniej pisałem, iż gra Z: Steel Soldiers pojawi się w USA 15 czerwca, nasz lokalny dystrybutor tego tytułu czyli firma LEM poinformował nas że polska premiera drugiej odsłony „Z” będzie miała miejsce już w maju.

Recenzja Battle Isle 4: The Andosia War

Fajek, 17 kwietnia 2001, 12:57

Niemiecka firma BlueByte swojego czasu zasłynęła dzięki świetnej grze strategicznej pod tytułem Battle Isle. Było to w 1991 roku. Niedawno wydała czwartą część tej wspaniałej niegdyś gry. Czy dzięki „The Andosia War” BlueByte zasłynie ponownie?

Faraon i Kleopatra będą uczyć

Fajek, 17 kwietnia 2001, 12:35

Coraz więcej ludzi dostrzega, że niektóre gry (nie wszystkie) niosą ze sobą pewne wartości przydatne w edukacji. Wartości te dostrzegło również Ministerstwo Edukacji Narodowej w grze Faraon i dodatku do niej pod tytułem Kleopatra.

Icewind Dale + Fallout = TORN ?

Solnica, 17 kwietnia 2001, 10:50

Części z Was firma Black Isle Studios znana jest jako producent ciekawych pozycji z gatunku cRPG, jak chociażby Icewind Dale czy też mającego pojawić się wkrótce w polskich sklepach oficjalnego dodatku do niego Heart of Winter. Ludzie z tego zespołu pracują obecnie nad nowym, niezwykle interesującym projektem w którym także zwolennicy postnuklearnego Fallouta znajdą coś dla siebie – grą TORN.

„Limited Edition”

Fajek, 17 kwietnia 2001, 10:40

Po samochodach, zegarkach, kijach golfowych i perfumach w seriach limitowanych przyszedł czas na ... płyty główne.

Legends of Might and Magic - wkrótce demo

Solnica, 17 kwietnia 2001, 10:11

Już wkrótce, bo najprawdopodobniej jutro powinno pojawić się na sieci demo najnowszej produkcji 3D0 - Legends of Might and Magic.

Z: Steel Soldiers za dwa miesiące

Solnica, 17 kwietnia 2001, 09:05

Eon Digital Entertainment podał oficjalną datę pojawienia się w sklepach gry Z: Steel Soldiers. W Stanach tytuł ten powinien trafić do sprzedaży 15 czerwca.

Nowe testy w Just Flight

Michał Bobrowski, 17 kwietnia 2001, 09:04

Wielokrotnie informowałem już was o nowych dodatkach do symulatorów Microsoftu rodem z firmy Just Flight. Ostatnie wieści od nich nie dotyczą jednak kolejnego tytułu lecz zawierają ofertę udziału w Beta testach.

Evil Islands: Curse of the Lost Soul trafia do sprzedaży

Łosiu, 17 kwietnia 2001, 08:26

Długo oczekiwana gra, będąca swego rodzaju połączeniem klasycznego RPG i szeroko rozumianej strategii, Evil Islands: Curse of the Lost Soul właśnie trafiła do sklepów Ameryki.

GeForce 3 ze 128MB RAM

Fajek, 17 kwietnia 2001, 08:15

GeForce 3 jest w tym momencie najbardziej wydajną kością graficzną na rynku i prawdopodobnie nie istnieją jeszcze aplikacje które w pełni by go wykorzystywały, a niektórzy producenci już szykują wersje wzbogacone swoich kart. Mowa tu o Herculesie i jego karcie 3D Prophet III.

Pierwsze informacje o najnowszej produkcji Ensemble Studios - Age of Mythology

Łosiu, 17 kwietnia 2001, 07:38

Nareszcie, po długim okresie czasu, twórcy słynnej serii Age of Empires, „Ensemble Studios” zdecydowali się na ujawnienie pierwszych szczegółów dotyczących ich najnowszej produkcji, do dziś noszącej tajemniczy tytuł - RTS III.