Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 21 kwietnia 2001

Jakie gry pojawią się na E3

Sznur, 21 kwietnia 2001, 14:42

The Interactive Digital Software Association szacuje, iż na tegorocznych targach E3 (Electronic Entartainment Expo) pojawi się aż 750 niezapowiedzianych tytułów gier. Swoje produkty przedstawi ponad 400 firm, z czego ponad setka to całkowicie nowi producenci. Oczywiście najbardziej interesują nas gry na platformę PC, które w większości już wielokrotnie były zapowiedziane, a niektóre z nich nawet zdążyły się ukazać.

3Dfx ostatecznie „wchłonięty”...

Michał Bobrowski, 21 kwietnia 2001, 13:39

Nvidia ogłosiła zakończenie przejmowania firmy 3Dfx, znanej wszystkim graczom komputerowym głównie dzięki akceleratorom graficznym z serii Voodoo. Zakup konkurencji i praktyczne zmonopolizowanie rynku „dopalaczy” kosztował firmę Nvidia okrągłe 55 milionów dolarów.

Niezależni producenci też wydają gry

Sznur, 21 kwietnia 2001, 13:37

Ciekawe gry pojawiają się nie tylko w oficjalnym obiegu zdominowanym przez największych wydawców. Istnieje również rynek producentów niezależnych, którzy albo nie chcą albo nie mogą dogadać się z wielkimi potentatami wydawniczymi gier wideo, jak Electronic Arts, Sierra, Ubi Soft czy Interplay.

Premiera Arcanum przesunięta

Sznur, 21 kwietnia 2001, 12:51

Wraz z brzydką, deszczową pogodą pojawiła się zła wiadomość dla oczekujących na Arcanum: of Steamworks and Magick Obscura. Sierra Studios zdecydowała się przesunąć premierę gry, zapowiadającej się przecież na jeden z najlepszych cRPG wszechczasów, z maja aż na wrzesień.

Amerykański izolacjonizm...

Michał Bobrowski, 21 kwietnia 2001, 12:20

Impressions Games otworzył zapisy na Beta testy będącego w zaawansowanej produkcji najnowszego dodatku do Zeus: Pan Olimpu – Posejdon. Testy, w których planowany jest udział 250 osób rozpoczną się 18 maja. Tradycyjnie jednak pojawił się jeden, mały szkopuł...

Nowy konkurs "Wiosenny zawrót głowy"

Michał Bobrowski, 21 kwietnia 2001, 07:20

Jak przystało na tę porę roku, wesołe i słoneczne dni bardzo często przeplatają się ze smutnymi i deszczowymi. Jeśli chcecie, żeby w trakcie tych ostatnich mieć interesujące zajęcie koniecznie weźcie udział w naszym nowym konkursie „Wiosenny zawrót głowy” zorganizowanym wspólnie z wydawnictwem Cool Games.