Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 19 kwietnia 2001

Przegląd branżowych serwisów informacyjnych (19/04/01)

Sznur, 19 kwietnia 2001, 20:25

Po świątecznym odpoczynku ponownie wracamy do tematu gier (mam nadzieję, że nie zmarnowaliście czasu na obżarstwo przed telewizorem). W zapowiedziach znajdziecie interesujące teksty o Myst III: Exile, Arcanum czy Soldier of Fortune 2, natomiast w recenzjach w dalszym ciągu króluje Black & White, oraz Fallout Tactics.

Targi Electronic Entertainment Expo - zaskakujące statystyki

Łosiu, 19 kwietnia 2001, 18:24

Już za niedługo cały komputerowy świat na kilka dni całkowicie zapomni o bożym świecie oraz problemach życia doczesnego, a wszystko to za sprawą międzynarodowych targów „Electronic Entertainment Expo”, które odbędą się w Los Angeles między 17 a 19 maja. Dzisiaj przedstawiono wstępne statystyki dotyczące grup odbiorców nowych tytułów oraz platform sprzętowych, na które są przygotowywane i przyznam, że trochę zaskakują.

Lord British tajną bronią Richarda Garriotta

Sznur, 19 kwietnia 2001, 17:59

Na RPGDot pojawił się ciekawy wywiad z Richardem Garriottem, twórcą legendarnej serii Ultima. Okazuje się, iż po wstrzymaniu prac nad Ultima Online: Origin (UO2) przez Electronic Arts, oraz zwolnieniu pracującego nad nią zespołu, Garriot postanowił ponownie wziąć sprawy w swoje ręce.

Amerzone: Testament Odkrywcy - poradnik

Fajek, 19 kwietnia 2001, 15:55

Gra Amerzone: Testament Odkrywcy przeszła w zasadzie bez echa. Sytuacja dość ciekawa, gdyż jest to gra naprawdę interesująca, a przede wszystkim wspaniale zrealizowana pod względem graficznym.

Średni „Rune”, rewelacyjny „Severance: Blade of Darkness”, ... „Grouch”

Fajek, 19 kwietnia 2001, 13:25

Wnioskując po przyroście jakości i grywalności jaki następował w kolejnych produkcjach, można było się spodziewać, że po średnio-dobrym Rune i rewelacyjnym Severance: Blade of Darkness, Grouch osiągnie poziom ciężki do wyobrażenia przez zwykłego śmiertelnika. Czy faktycznie tak się stało?

Tribes 2 na GRY-OnLine

Fajek, 19 kwietnia 2001, 10:42

Miło nam poinformować, że serwis GRY-OnLine uruchomił serwer do zespołowej gry akcji p.t. Tribes 2. Premiera tej gry odbyła się na zachodzie 29 marca, natomiast w Polsce planowana jest na 24 kwietnia.

Xbox z Dolby Digital 5.1

Fajek, 19 kwietnia 2001, 10:16

Microsoft zapowiedział, że w konsoli Xbox zostanie zaimplementowany system dźwięku w standardzie Dolby Digital 5.1. Wydawać by się mogło, że nie jest to nic przełomowego, ponieważ system ten posiada już konsola Sony PlayStation 2. Jednak nie jest to do końca prawda.

Rozwinięcie Freespace 2?

Michał Bobrowski, 19 kwietnia 2001, 09:55

Bardzo ciekawie zapowiada się próba połączenia znakomitego symulatora kosmicznego Freespace 2 z... klimatem znanym z filmu Babylon 5. Projekt, nad którym pracuje zespół z IceFire będzie nosił nazwę The Babylon Project.

Assimilation - strategiczna klasyka w nowym wydaniu

Łosiu, 19 kwietnia 2001, 08:12

Pośród całej masy nowych super tytułów posiadających cudowną grafikę, innowacyjne rozwiązania techniczne i zaskakującą fabułę oraz inne nowoczesne dziwactwa, dzięki którym producenci gier chcą przekonać nas do swego produktu i wyrwać od nas więcej kasy, pojawił się jeden tytuł bazujący na klasycznych, starożytnych strategiach, od których wszystko się zaczęło, nosi on nazwę – Assimilation.

Legends of Might and Magic Demo - już jest

Solnica, 19 kwietnia 2001, 00:34

Pojawiło się pierwsze grywalne demo Legends of Might and Magic. Udostępnione w nim zostały dwa scenariusze (Princess Rescue i Sword in the Stone), sześć klas postaci i większość broni. Odpowiedni plik możecie oczywiście pobrać z naszego serwera.

The Ward: Posłaniec z Przyszłości „ozłocony”, w sklepach w przyszłym tygodniu razem z Evil Islands PL

Solnica, 19 kwietnia 2001, 00:27

Firma CODA poinformowała nas, iż zakończone zostały prace nad polską wersją gry The Ward: Posłaniec z Przyszłości, co oznacza że jej „płyta matka” powędrowała do tłoczni do powielania.

Nowe informacje na temat kolejnego dodatku do EverQuest'a

Solnica, 19 kwietnia 2001, 00:17

Sony Online Entertainment opublikowało nowe, oficjalne informacje na temat mającego się pojawić kolejnego, noszącego podtytuł „Shadows of Luclin” dodatku do EverQuest’a.

Fly! II kołuje na pas startowy

Solnica, 19 kwietnia 2001, 00:05

Jeszcze przed końcem tego miesiąca na półki sklepowe (USA) trafi najnowszy, wydawany na zachodzie przez GodGames cywilny symulator lotu – Fly! II. Prace nad tą grą zostały ukończone i w tej chwili tzw. „płyta matka” powędrowała do tłoczni.

Counter Strike + Rainbow 6 = Global Operations

Solnica, 19 kwietnia 2001, 00:01

Crave Entertainment uruchomił oficjalną stronę poświęconą Global Operations, tytułowi który przez znany zachodni magazyn branżowy - PC Gamer, określony został mianem gry będącej połączeniem najlepszych cech Counter Strike’a i Rainbow Six.