Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 13 kwietnia 2001

Coś dla uszu, czyli posłuchajmy zanim zagramy

Solnica, 13 kwietnia 2001, 17:52

W znajdującym się na naszych stronach dziale Pliki znajdziecie dziś kilka sampli dźwiękowych pochodzących z dwóch ciekawych gier które dopiero pojawią się w sprzedaży: Fallout Tactics w wersji PL i oficjalnego dodatku do Diablo 2 o podtytule Lord of Destruction (Pan Zniszczenia).

Startopia - oficjalna strona

Solnica, 13 kwietnia 2001, 17:21

Uruchomiona została oficjalna strona poświęcona najnowszej, kosmicznej grze strategiczno-symulacyjnej zespołu Mucky Foot pt. Startopia.

Nawet bogowie są obserwowani przez Wielkiego Brata

Mariusz Klamra, 13 kwietnia 2001, 15:27

Na zachodnich listach dyskusyjnych trwa coraz gorętsza dyskusja na temat wbudowanych w grę Black & White procedur anty-pirackich. Szczególne kontrowersje budzi fakt wysyłania przez nią, bez wiedzy właściciela, za pośrednictwem Internetu danych dotyczących numeru IP komputera, jego konfiguracji sprzętowej i zawartości rejestru Windows.

Black & White wyprzedziło The Sims

Sznur, 13 kwietnia 2001, 14:48

Po czternastu miesiącach pobytu na szczycie listy najlepiej sprzedających się gier, The Sims zostały nareszcie wyprzedzone przez Black & White, nową grę z Lionhead Studios. Symulacyjne gry Maxis-u, zarówno The Sims jak i najnowszy dodatek The House Party, zajmowały od dłuższego czasu niepodważalnie dwa pierwsze miejsca w popularności u kupujących gry komputerowe.

Racoon City - koszmarne miasto po raz trzeci

Solnica, 13 kwietnia 2001, 14:13

Resident Evil 3: Nemesis to jak sam tytuł wskazuje trzecia z kolei część kultowej serii gier z gatunku horror survival. Ponownie wcielamy się w niej w rolę Valentiny Jill, agentki S.T.A.R.S. i staramy się wydostać z miasta oblężonego przez hordy krwiożerczych zombie.

Holograficzny czar z salonów gier wkracza na PC

Sznur, 13 kwietnia 2001, 14:00

Niektórzy z nas pamiętają jeszcze salony gier wideo sprzed piętnastu lat, w których królowały różnego typu zręcznościówki. W czasie gdy jedynymi dostępnymi komputerami były pierwsze ZX Spectrum, Commodore czy Amigi, gry wideo były niedoścignionymi wzorami olśniewając grafiką i dźwiękiem.

Zapowiedź Simon the Sorcerer 3D

Fajek, 13 kwietnia 2001, 13:40

Ostatnimi czasy głównym typem gier pojawiającym się na rynku są pozycje z gatunku cRPG. Prawdziwi fani klasycznych przygodówek również nie mają podstaw do narzekań, jednak w myśl porzekadła „od przybytku głowa nie boli” już niedługo na nasze komputery trafi wspaniały przedstawiciel gier przygodowych pt. „Simon the Sorcerer 3D”.

Arcanum – Wersja Beta w mojej kieszeni

Soulcatcher, 13 kwietnia 2001, 12:31

Dzięki uprzejmości Firmy (napiszę Firmy z dużej litery bo im się należy za profesjonalne podejście do tematu) PlayIt polskiego dystrybutora gry Arcanum of Steamworks and Magick Obscura stałem się szczęśliwym posiadaczem wersji Beta tejże gry.

Informacje o LithTech 3.0

Fajek, 13 kwietnia 2001, 12:06

Coraz więcej producentów gier, licencjonuje „engine” graficzny od innych firm aby stworzyć na nim swój własny produkt.

Nowa gra w planach Topware

Michał Bobrowski, 13 kwietnia 2001, 11:12

W planie wydawniczym firmy Topware pojawiła się zupełnie nowa pozycja. Tym razem jest to pozbawiony przemocy produkt skierowany do młodszych miłośników komputerów, który ukaże się pod intrygującym tytułem M: Alien Paranoia.

Adaptec jako pierwszy wprowadza USB 2.0

Fajek, 13 kwietnia 2001, 10:06

Adaptec, jako pierwszy na świecie zaprezentował urządzenie HBA (Host Bus Adapter) w technologii USB 2.0.

Dwie nowe oficjane strony gier, C&C: Renegade i Political Tycoon

Łosiu, 13 kwietnia 2001, 09:33

Pragnę poinformować całą komputerową brać o otwarciu się dwóch oficjalnych storn internetowych gier: Command & Conquer Renegade oraz Political Tycoon.

Wyczynowcy szykujcie się, bowiem nadchodzi Tony Hawk's Pro Skater 3

Łosiu, 13 kwietnia 2001, 08:35

Wszystkich zapaleńców sportów wyczynowych, którym do gustu przypadła gra Tony Hawk's Pro Skater 2 zapewne ucieszy wiadomość o tym, że trwają już prace nad jej kolejną częścią - Tony Hawk's Pro Skater 3.