Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 stycznia 2012, 09:23

Paradox Interactive zapowiada strategię Napoleon's Campaigns II

Szwedzki wydawca Paradox Interactive kontynuuje ujawnianie nowych projektów. Kolejnym z nich okazała się epicka strategia Napoleon's Campaigns II.

Tegoroczna edycja imprezy Paradox Interactive Convention 2012 obfituje w zapowiedzi nowych tytułów. Wczoraj pisaliśmy o grze A Game of Dwarves oraz nowym dodatku do popularnego RPG Magicka. Natomiast dzisiaj szwedzki wydawca ujawnił następną epicką strategię studia AGEOD.

Paradox Interactive zapowiada strategię Napoleon's Campaigns II  - ilustracja #1

Napoleon’s Campaign II to bezpośrednia kontynuacja udanej turówki z 2007 roku. Zgodnie z tytułem gra pozwoli na wzięcie udziału w Wojnach napoleońskich w latach 1805 - 1815. Obejmiemy kontrolę nad jednym z ówczesnych mocarstw i naszym zadaniem ma być oczywiście osiągniecie dominującej pozycji w Europie. W tym celu będziemy produkowali nowe jednostki, organizowali armie i floty oraz zajmowali się dyplomacją. Decydując się na zagranie Francuzami dodatkowo zmuszeni zostaniemy do zaspokojenia dynastycznych pragnień cesarza.

W grze znajdziemy setki różnych jednostek i każda z nich będzie ubrana w pieczołowicie odtworzony mundur. Realizmu rozgrywce doda ponad sześćset postaci historycznych wyposażonych w specjalne umiejętności. Jak na strategię wojenną przystało Napoleon's Campaigns II zaoferuje rozbudowany system zarządzania armiami. Konieczne będzie organizowanie ich struktur, wyznaczanie dowódców oraz dbanie o zaopatrzenie i morale żołnierzy.

Paradox Interactive zapowiada strategię Napoleon's Campaigns II  - ilustracja #2

Wszystko to rozgrywać się ma na olbrzymiej mapie, która obejmie nie tylko Europę, ale również Północą Amerykę, Karaiby oraz Indie. Poza trybem dla pojedynczego gracza szykowany jest również multiplayer, który pozwoli na zabawę maksymalnie ośmiu osobom w ramach jednej kampanii.

Napoleon's Campaigns II tworzony jest wyłącznie z myślą o pecetach, a jego premiera zapowiadana jest na końcówkę tego roku. Zainteresowanych odsyłamy na oficjalną stronę projektu.

Paradox Interactive zapowiada strategię Napoleon's Campaigns II  - ilustracja #3
Paradox Interactive zapowiada strategię Napoleon's Campaigns II  - ilustracja #4
Paradox Interactive zapowiada strategię Napoleon's Campaigns II  - ilustracja #5