Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 stycznia 2012, 12:36

autor: Kono

1,3 miliona sprzedanych egzemplarzy gry Magicka. Firma Paradox Entertainment zapowiada nowy dodatek

Przedstawiciele firmy Paradox Interactive ogłosili, że gra Magicka sprzedała się w nakładzie 1,3 miliona egzemplarzy, a dodatki do niej rozeszły się w liczbie 4 milionów sztuk. Dowiedzieliśmy się również, że twórcy nietypowego hack'n'slasha szykują nowe DLC.

W czasie odbywającego się w Sztokholmie konwentu Paradox Interactive Convention, przedstawiciele szwedzkiej firmy Paradox Interactive ogłosili, że gra Magicka sprzedała się w nakładzie 1,3 miliona egzemplarzy. Ujawniono również kilka informacji dotyczących nowego dodatku DLC zatytułowanego The Other Side of the Coin.

Grze studia Arowhead Games udało się osiągnąć ten imponujący wynik w ciągu roku od dnia premiery (25 stycznia 2011 roku). Przedstawiciele firmy Paradox Interactive zdradzili również, że popularność DLC do Magicki była bardzo duża. Dodatki sprzedały się w nakładzie 4 milionów egzemplarzy, a najpopularniejszy z nich – Magicka Vietnam – zdołał osiągnąć wynik na poziomie pół miliona sztuk.

1,3 miliona sprzedanych egzemplarzy gry Magicka. Firma Paradox Entertainment zapowiada nowy dodatek - ilustracja #1

W związku z tak dobrymi wynikami sprzedaży, pracownicy firmy Paradox Entertainment zapowiedzieli nowy dodatek do Magicki. DLC zatytułowany The Other Side of the Coin ma pozwolić graczom na spojrzenie na grę z nieco innej perspektywy, bowiem otrzymamy możliwość wcielenia się w rolę czarnych charakterów. Więcej szczegółów dotyczących The Other Side of the Coin zostanie ujawniony w najbliższym czasie.

Magicka to przyprawiona szczyptą wysokiej klasy humoru gra z gatunku hack’n’slash. Wcielamy się w niej w młodego maga i bierzemy udział w walce ze złym czarnoksiężnikiem, który stara się opanować spokojny świat Magicki. Produkcja zespołu Arrowhead Game Studios oferuje rozgrywkę zarówno w trybie dla jednego gracza, jak i kooperacji.