Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Magicka: Vietnam (PC)

Magicka: Vietnam PC

Dodatek DLC do zręcznościowego cRPG Magicka. Tym razem opuszczamy przytulne krainy fantasy i przenosimy się do dżungli Wietnamu. Wszystko otrzymane jest w zwariowanej komediowej atmosferze znanej z pierwowzoru. Poza misją single dostępna jest też mapa do trybu survival.

To jest dodatek do gry Magicka.

RPG | fantasy | hack'and'slash | widok izometryczny | humorystyczne | indie | kooperacja | RPG akcji

PC Windows
Okładka Magicka: Vietnam (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12kwietnia2011

Magica - niezależna produkcja szwedzkiego zespołu Arrowhead Game Studios - stała się jednym z niekwestionowanych hitów cyfrowej dystrybucji, więc autorzy postanowili pójść za ciosem i przygotowali dodatek DLC, w którym z krainy fantasy przenosimy się do dżungli Wietnamu.

Magicka: Vietnam, podobnie jak pierwowzór, jest więc dynamicznym hack ‘n slashem, w którym główną rolę pełnią bardziej współczesne narzędzia zagłady, jak na przykład karabiny maszynowe. Akcja ukazana jest z kamery umieszczonej wysoko ponad postacią, dzięki czemu całość wygląda dosłownie jak nowa inkarnacja Cannon Fodder.

DLC oferuje jedną misję, w trakcie której wypełniamy z góry ustalone zadania. W tym celu niszczymy stacje komunikacyjne, przechwytujemy plany działań, niszczymy oznaczone budynki, a także uwalniamy przetrzymywanych w klatkach więźniów.

Oprócz pojedynczej misji, którą można ukończyć w niespełna pół godziny, autorzy przygotowali także jedną wietnamską mapę do trybu survival. Zarówno w jedynm, jak i drugim przypadku możemy bawić się w kooperacji zapraszając trzy dodatkowe osoby. Warto dodać, że wystarczy, aby jeden z graczy dysponował DLC i pełnił rolę hosta. Pozostali będą mogli dołączyć bez potrzeby wydawania pieniędzy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 7,1 / 10 na podstawie 124 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.8 / 10 na podstawie 24 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Magicka: Vietnam

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Magicka: Vietnam

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki GeForce 7800 lub lepsza; 500 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Magicka: Vietnam - recenzja gry
Magicka: Vietnam - recenzja gry

Recenzja 5 maja 2011, 11:07

Niestety, w parze z luźniejszą budową plansz nie idzie kamera. Przedzierając się przez zastępy wrogów, bardzo często w ogóle nie widzimy, gdzie stoją przeciwnicy, ponieważ znajdują się oni za krawędzią ekranu, poza widocznością. Jest to niezmiernie irytujące, a w przypadku zabawy w trybie kooperacji źle działająca kamera bywa powodem frustracji osób, które dołączyły do naszej gry. Przez cały czas skupia się ona bowiem na hoście i to nie tylko na jego monitorze. Może się przez to zdarzyć, że ktoś wyjdzie poza ekran i nie będzie umiał już wrócić do miejsca akcji. A przytrafia się to nader często.