Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 sierpnia 2011, 20:51

autor: Ender

Magicka – blisko 800 tysięcy sprzedanych egzemplarzy gry

Producent gry Magicka, studio Arrowhead Games i jego wydawca Paradox Interactive, z dumą poinformowali, że od czasu swojej premiery, tytuł znalazł blisko 800 tysięcy nabywców.

W czasie prezentacji na Europejskiej Konferencji Deweloperów, producent gry Magicka, studio Arrowhead Games i jego wydawca Paradox Interactive, z dumą poinformowali, że od czasu premiery, która miała miejsce w styczniu tego roku, tytuł znalazł blisko 800 tysięcy nabywców. Do osiągnięcia tej okrągłej liczby brakuje jeszcze kilkunastu tysięcy sztuk gry, ale Prezes Paradoksu, Fredrik Wester zapewnił:

„Taką liczbę sprzedanych egzemplarzy osiągniemy w przeciągu najbliższych dwóch tygodni. Nasza sprzedaż to nadal około 5-7 tysięcy tygodniowo, więc to świetny wynik.”

Wester liczy także, że magiczną barierę miliona egzemplarzy uda się przekroczyć jeszcze w tym roku. Będzie to bez wątpienia duże osiągnięcie zarówno dla wydawcy, jak i początkującego dewelopera. Powodzeniem cieszy się też dodatek Vietnam, według producenta na dyskach komputerowych graczy znalazło się już kilkaset tysięcy sztuk tego rozszerzenia.

Magicka –  blisko 800 tysięcy sprzedanych egzemplarzy gry - ilustracja #1

Magicka rozprowadzana jest przede wszystkim w systemach dystrybucji cyfrowej, a jej pudełkowe wersje, wydane w niektórych krajach, stanowią tylko promil wszystkich egzemplarzy gry, które trafiły do graczy. Jest to zresztą zgodne z polityką niszowego wydawcy, jakim jest bez wątpienia szwedzki Paradox. Od czasu kiedy jego szefostwo zdecydowanie postawiło na sprzedaż cyfrowych kopii swoich gier, między innymi z serii Europa Universalis czy Hearts Of Iron, jego wyniki finansowe znacząco się poprawiły.