Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 stycznia 2013, 11:22

autor: eLCeBe

Magicka - hack'n'slash od Paradox Interactive za darmo na Steamie w ten weekend

Magicka, znany humorystyczny hack'n'slash autorstwa Arrowhead Game Studios, wydany w 2011 roku przez firmę Paradox Interactive, został udostępniony do przetestowania za darmo w ten weekend. Dodatkowo twórcy gry przygotowali nowy, darmowy DLC. Zainteresowani gracze mają również okazję nabyć grę 75% taniej. Oferta potrwa do 21 stycznia.

Właśnie pojawiła się doskonała okazja do zapoznania się ze światem gry Magicka. - Magicka - hack'n'slash od Paradox Interactive za darmo na Steamie w ten weekend - wiadomość - 2013-01-18
Właśnie pojawiła się doskonała okazja do zapoznania się ze światem gry Magicka.

Bardzo dobra informacja dla osób, które nie znają jeszcze uniwersum gry autorstwa Arrowhead Games Studios. Tylko w ten weekend Magicka jest dostępna do darmowego przetestowania na platformie Steam. Dodatkowo twórcy gry przygotowali nowy DLC do pobrania bez opłat oraz specjalną ofertę wyprzedażową – hack’n’slasha można teraz zakupić taniej o 75% w jednej z czterech dostępnych opcji.

Gracze, którzy jeszcze nie mieli okazji poznać tego tytułu mogą to zrobić w ten weekend za darmo za pośrednictwem Steama. Na zainteresowanych czekają również cztery opcje zakupu Magicki z rabatem 75%:

  1. Magicka, czyli jeden egzemplarz gry za 2,49 euro (około 10 złotych).
  2. Magicka – Four Pack, czyli cztery egzemplarze gry za 7,49 euro (około 30 złotych).
  3. Zestaw Magicka Collection, czyli grę wraz z wszystkimi dodatkami (21 produktów) za 8,74 euro (około 35 złotych).
  4. Zestaw Magicka DLC Bundle, a więc wszystkie dodatki do gry (18 produktów) za 6,49 euro (około 27 złotych).

Oferta kończy się 21 stycznia.

Autorzy przygotowali również do pobrania nowy dodatek Free Jolnirs Workshop, zawierający nową przygodę.

Magicka to humorystyczny hack’n’slash w klimacie mitologii nordyckiej, opowiadający o przygodach młodych magów walczących przeciwko złemu czarnoksiężnikowi. Gra wyróżnia się spośród konkurencji wysokiej klasy humorem towarzyszącym rozgrywce. Uczestniczyć w przygodach możemy samodzielnie lub razem z przyjaciółmi, maksymalnie do 4 osób w trybie multiplayer, zarówno przez Internet, jak i sieć LAN lub przy jednym komputerze.

Magicka miała swoją premierę na świecie w dystrybucji cyfrowej 25 stycznia 2011 roku, a w Polsce została wydana także w wersji pudełkowej. Dystrybutor, firma Cenega, wypuścił grę na nasz rynek pół roku później, 25 lipca 2011, uzupełnioną o polską wersję językową. W momencie premiery za grę trzeba było zapłacić 49,99 złotych.

Od tego czasu gra sprzedała się na całym świecie w liczbie ponad 1,8 miliona egzemplarzy i doczekała się 4 dużych dodatków (Dungeons and Daemons, The Other Side of the Coin, The Stars are Left, Vietnam) oraz prawie 20 mniejszych DLC oferujących m.in. nowe mapy czy przedmioty.

  1. Strona gry Magicka na Steamie
  2. Oficjalna strona gry Magicka