Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Magicka: The Stars are Left (PC)
OkładkaMagicka: The Stars are Left (PC)

Magicka: The Stars are Left PC

Kolejny dodatek DLC do gry Magicka reprezentującej gatunek RPG akcji. Rozszerzenie wprowadza między innymi całkowicie nową kampanię z dodatkowymi poziomami. Całość została wzbogacona o nowe mapy oraz szereg zawartości dla głównego bohatera.

To jest dodatek do gry Magicka.

RPG | fantasy | hack'and'slash | widok izometryczny | humorystyczne | indie | kooperacja | RPG akcji

Magicka: The Stars are Left Premiera PC

30listopada2011

producent: Arrowhead Game Studios wydawca: Paradox Interactive Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Magicka: The Stars are Left

Diablo III

Torchlight II

Sacred 2: Fallen Angel

The Stars are Left jest dodatkiem DLC do popularnej gry action-RPG o nazwie Magicka. Tytuł zebrał spore grono zwolenników, sprzedając się w dużych ilościach za pośrednictwem cyfrowej dystrybucji. To zachęciło twórców do wydawania kolejnych rozszerzeń, wśród których jednym z większych jest właśnie The Stars are Left.

Główną atrakcją pakietu jest dodatkowa kampania, rozgrywająca się dwadzieścia lat po wydarzeniach znanych z oryginału. Historia jest inspirowana legendami Cthulhu, w związku z czym na swojej drodze spotykamy liczne potwory wymyślone przez znanego pisarza Howarda Phillipsa Lovecrafta. Wcielając się w rolę maga próbujemy rozwikłać tajemnice kryjące się w kolejnych mrocznych lokacjach. Poważny klimat świata został wymieszany ze specyficznym humorem. Tym razem autorzy „naśmiewają się” z gry Minecraft, która na dobre spopularyzowała wytwarzanie przedmiotów z dostępnych składników, czyli tzw. crafting.

Rozgrywka nie zmieniła się znacząco od czasu podstawowej wersji gry. Zwiedzamy więc kolejne etapy i eliminujemy przeciwników korzystając z magicznych zaklęć. Te ostatnie możemy tworzyć, łącząc różne elementy zbierane w czasie eksploracji. Całość została wzbogacona o siedmiu nowych przeciwników, dwóch bossów, tyle samo szat dla bohaterów oraz map do trybu wyzwań. Nie mogło się też obyć bez debiutu kilku niedostępnych wcześniej przedmiotów i zaklęć. Oprócz tego pojawiło się pięć dodatkowych osiągnięć do odblokowania.

Główną atrakcją gry i wchodzących w jej skład dodatków jest możliwość ukończenia kampanii nie tylko samotnie, ale także w kooperacji. Maksymalnie współpracować ze sobą może nawet czterech graczy, co przynosi zupełnie nowe możliwości i potęguje radość płynącą z zabawy. Co ciekawe, aby sprawdzić zawartość tego pakietu DLC, nie trzeba go zakupić. Wystarczy, że dołączymy do rozgrywki kooperacyjnej założonej przez osobę, która go posiada – w czasie trwania takiej sesji możemy do woli testować rozszerzenie.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 8,1 / 10 na podstawie 65 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.5 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Magicka: The Stars are Left

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Magicka: The Stars are Left Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium IV 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepsza); 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7