Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 18 stycznia 2013, 11:16

autor: moir

Główny projektant Diablo III kończy z diabelskim hitem Blizzarda

Jay Wilson, główny projektant Diablo III, ogłosił swoje odejście z zespołu zajmującego się tytułem. W opublikowanym za pomocą oficjalnego forum oświadczeniu napisał m.in. o dalszych planach związanych z grą oraz swoim przejściu do innej produkcji realizowanej w ramach firmy Blizzard Entertainment.

Nadchodzący patch 1.0.7 do Diablo III przyniesie wiele nowości. - Główny projektant Diablo III kończy z hitem Blizzarda - wiadomość - 2013-01-18
Nadchodzący patch 1.0.7 do Diablo III przyniesie wiele nowości.

Ostatni raz o Diablo III pisaliśmy kilka dni temu, przy okazji zaprezentowania przez firmę Blizzard listy zmian w nadchodzącym patchu 1.0.7 (ukazał się także stosowny komentarz redakcji). Najnowsza odsłona cyklu ostatecznie doczekała się upragnionego trybu PvP, choć nie do końca w początkowo obiecywanej formie. Kiedy wszystko zdawało się biec dobrym torem, Jay Wilson, główny projektant odpowiedzialny za grę, ogłosił swoje odejście z zespołu zajmującego się produkcją.

Nie tak dawno świętowałem siódmą rocznicę swojej pracy nad Diablo III. Wspominam ten okres jako niezwykle satysfakcjonujący, choć obfitujący w wyzwania. Nadszedł jednak czas, by zająć się czymś innym. Władze firmy Blizzard zdecydowały się dać mi tę szansę, dlatego w ciągu kilku najbliższych tygodni zostane przeniesiony do prac nad innym projektem. Podjęta decyzja nie przyszła mi ani łatwo, ani szybko, ale czuję, że to najlepszy wybór.

Wilson zapewnia także, że zmiana na stanowisku prowadzącym nie wpłynie negatywnie na sytuację gry.

Mamy wiele planów na przyszłość, które zostaną zrealizowane w normalnym trybie. Nie opuszczam całkowicie grupy i w dalszym ciągu będę im służyć radą, przynajmniej dopóki nie ustalimy kto przejmie moje dotychczasowe obowiązki.

Dodaje, że być może Blizzard zdecyduje się rozszerzyć poszukiwania odpowiedniego na nowe stanowisko kandydata poza obręb swoich struktur.

Nie powinniście być zdziwieni, jeśli zobaczycie ofertę pracy na stanowisko głównego projektanta Diablo III. Chcemy mieć pewność, że wykorzystamy podczas naszych poszukiwań wszystkie możliwości i znajdziemy najodpowiedniejszą osobę.

Przyznał również, że zdaje sobie sprawę z niezadowolenia, jakie odczuwa część graczy w związku z najnowszą odsłoną cyklu.

Wiem, że niektórzy z was czują, że nie dotrzymaliśmy naszej obietnicy wydania Diablo III „kiedy będzie gotowe”. Nie jesteśmy jednak nieomylni, choć staramy się, by nasze decyzje, w oparciu o dostępną wiedzę i informację, zawsze były jak najlepsze. Nie znaczy to, że zawsze podejmujemy dobre wybory, lecz gdy popełnimy błąd, dokładamy wszelkich starań, by go poprawić.

To jest to, na co zawsze możecie liczyć od Blizzarda: będziemy trwać przy naszych grach i dokładać wszelkich starań, by z czasem stały się jeszcze lepsze.

Na zakończenie podziękował wszystkim fanom za wsparcie i zapewnił, że pozostawia projekt w dobrych rękach.

Zostawiam Diablo III w dobrych rękach, moje odejście nie narazi na niepowodzenie wszystkich rzeczy przygotowanych przez nas na 2013 rok. W dalszym ciągu będziemy działać tak jak do tej pory: słuchać, grać, ulepszać.

Jesteście najbardziej oddaną grupą graczy, jaką może sobie wymarzyć każdy projektant. Życzę wam wszystkiego najlepszego i dziękuję za niesamowite doświadczenia.

Główny projektant Diablo III kończy z hitem Blizzarda - ilustracja #3Jay Wilson przez ponad 7 lat brał udział w pracach nad Diablo III. Przed swoim dołączeniem do Blizzard Entertainment w 2006 roku pracował dla firmy Relic Entertainment, gdzie odpowiedzialny był za Warhammer 40,000: Dawn of War. Po zmianie pracodawcy miał także krótki epizod z World of Warcraft, gdzie do tej pory istnieje stworzona na jego cześć postać Ja’y Nosliw. W trakcie swojej zawodowej kariery odpowiadał m.in. za Company of Heroes, Homeworld 2, Impossible Creatures, King Quest VIII: Mask of Eternity oraz Blood II: The Chosen.