Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka March of the Eagles (PC)

March of the Eagles PC

March of the Eagles to strategia czasu rzeczywistego pozwalająca na pokierowanie jednym z mocarstw biorących udział w Wojnach napoleońskich w latach 1805 - 1815.

Strategiczne | RTS | epoka napoleońska | XIX wiek

PC Windows
Okładka March of the Eagles (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

18lutego2013

March of the Eagles to strategia będąca spadkobiercą Napoleon’s Campaigns, czyli udanej turówki wydanej w 2007 roku. Podobnie jak w przypadku pierwowzoru za opracowanie tej produkcji odpowiada doświadczone studio AGEOD.

Zgodnie z tytułem gra pozwala na wzięcie udziału w Wojnach napoleońskich w latach 1805 - 1815. Obejmujemy kontrolę nad jednym z ówczesnych mocarstw i naszym zadaniem jest oczywiście osiągniecie dominującej pozycji w Europie. W tym celu werbujemy i szkolimy nowe jednostki, organizujemy armie i floty oraz zajmujemy się dyplomacją. Decydując się na zagranie Francuzami dodatkowo wymagane jest od nas zaspokojenie dynastycznych pragnień cesarza. W przeciwieństwie do pierwszej części, March of the Eagles rozgrywane jest w czasie rzeczywistym z aktywną pauzą. Twórcy zdecydowali się na ten krok, aby lepiej oddać dynamiczną naturę tego konfliktu.

W grze znajdziemy setki różnych jednostek i każda z nich ubrana jest w pieczołowicie odtworzony mundur. Realizmu rozgrywce dodaje też obecność ponad sześciuset postaci historycznych wyposażonych w specjalne umiejętności. Jak na strategię wojenną przystało, March of the Eagles oferuje rozbudowany system zarządzania armiami. Konieczne jest organizowanie ich struktur, wyznaczanie dowódców oraz dbanie o zaopatrzenie i morale żołnierzy. Wszystko to rozgrywa się ma na olbrzymiej mapie, która obejmuje nie tylko Europę, ale również Północą Amerykę, Karaiby oraz Indie.

Poza trybem dla pojedynczego gracza autorzy przygotowali również multiplayer, który pozwala na zabawę maksymalnie ośmiu osobom w ramach jednej kampanii. March of the Eagles działa na silniku Clausewitz, czyli tym samym, który zastosowany został m.in. w Crusader Kings II. Również interfejs został mocno zmodyfikowany, tak aby był łatwiejszy do opanowania dla fanów pozostałych produkcji Paradox Interactive.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player   Tryb multiplayer:   E-mail     Liczba graczy: 1-8  

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 163 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.3 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

Gry podobne do March of the Eagles

Klasyfikacja PEGI March of the Eagles

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe March of the Eagles

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.8 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 5700 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Paradox Interactive zapowiada strategię Napoleon's Campaigns II
Paradox Interactive zapowiada strategię Napoleon's Campaigns II

wiadomość20 stycznia 2012

Szwedzki wydawca Paradox Interactive kontynuuje ujawnianie nowych projektów. Kolejnym z nich okazała się epicka strategia Napoleon's Campaigns II.