Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Alea Jacta Est: Parthian Wars (PC)

Alea Jacta Est: Parthian Wars PC

Parthian Wars stanowi pokaźnych rozmiarów dodatek do osadzonej w starożytnych klimatach strategii turowej Alea Jacta Est. Rozszerzenie wzbogaca świat gry o obszary Bliskiego i Środkowego Wschodu, pozwalając rozegrać na nich pięć nowych scenariuszy, które toczą się między I w. p.

To jest dodatek do gry Alea Jacta Est.

Strategiczne | turowe | starożytność | strategiczne wojenne | starożytny Rzym

PC Windows
Okładka Alea Jacta Est: Parthian Wars (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

24października2013

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Parthian Wars to duże rozszerzenie do realistycznej strategii turowej Alea Jacta Est, pozwalającej brać udział w autentycznych konfliktach toczonych w starożytności przez państwo rzymskie. Tak jak w przypadku pierwowzoru, za powstanie dodatku odpowiada studio AGEOD. Do uruchomienia rozszerzenia konieczne jest posiadanie podstawowej wersji gry.

Dodatek rozbudowuje dostępny świat gry o rozległe obszary Bliskiego i Środkowego Wschodu, a więc tereny Bizancjum i Persji, pustynie Arabii oraz południowe pogórze Kaukazu. Dzięki Parthian Wars tytuł został wzbogacony o pięć kampanii, które ukazują wydarzenia z okresu od 53 roku przed Chrystusem do 197 roku naszej ery. Możemy wziąć udział w kampanii Krassusa przeciwko Partii (zakończonej bitwą pod Carrhae w 53 r. p.n.e.), działaniach zbrojnych podejmowanych przez Marka Antoniusza w 40 r. p.n.e., konfliktach mających miejsce za panowania cesarza Trajana na początku II wieku n.e. oraz wojnach toczonych przez Septymiusza Sewera pod koniec tego samego stulecia. Oprócz tych czterech historycznych scenariuszy, twórcy pokusili się o jeden hipotetyczny, ukazujący, co by było, gdyby Juliusz Cezar przeżył zamach podczas id marcowych w 44 r. p.n.e. i postanowił się zemścić.

W parze z dodaniem nowych obszarów i zamieszkujących je nacji idzie wzbogacenie świata gry również w innych dziedzinach. W Parthian Wars pojawia się około 200 nowych rodzajów jednostek i historycznych przywódców dysponujących specjalnymi zdolnościami. Podobnie jak w „podstawce”, podczas rozgrywania scenariusza może dojść do różnorakich zdarzeń losowych, tym razem odpowiadających warunkom panującym na nowych terenach – możemy borykać się z utrudnieniami, takimi jak nieznane wcześniej epidemie, plagi moskitów czy fale paraliżującego gorąca. Wprowadzono również świeże karty decyzji regionalnych, pozwalające wywoływać różne zdarzenia w wybranych prowincjach – możemy doprowadzić np. do buntu niewolników lub ataków nomadów na terenach należących do przeciwnika. Co więcej, w określonych momentach zachodzą sytuacje zgodne z historycznymi realiami, zmuszające nas do podejmowania decyzji, które mogą zmienić oblicze prowadzonych działań.

Choć Parthian Wars w dalszym ciągu korzysta z technologii AGE, znanej z większości tytułów stworzonych przez zespół AGEOD, doczekaliśmy się w niej kilku usprawnień w stosunku do „podstawki”. Silnik skuteczniej operuje teraz czynnikami pokroju mgły wojny, zmiennych warunków pogodowych czy działań zbrojnych na dużą skalę, co jednocześnie przekłada się na podniesione wymagania sprzętowe.

Tak jak w przypadku oryginalnej wersji Alea Jacta Est, scenariusze z omawianego rozszerzenia można rozgrywać z żywym przeciwnikiem w trybie multiplayer, obsługiwanym drogą e-mailową.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   E-mail     Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Alea Jacta Est: Parthian Wars

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Alea Jacta Est: Parthian Wars

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 Ghz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 460 lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8