Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneX360XONEPS4
Okładka AirMech Arena (X360)

AirMech Arena

Konsolowa wersja ukierunkowanej na rozgrywki wieloosobowe strategii typu MOBA, w której stają naprzeciw siebie dwie drużyny złożone z max. 3 graczy. Produkcja łączy w sobie elementy klasycznych RTS-ów i oldskulowych strzelanin.

Strategiczne | science fiction | MOBA | RTS | zagraj za darmo | elementy zręcznościowe | indie | kooperacja | MMO

Okładka AirMech Arena (X360)

producent: Carbon Games

wydawca: Ubisoft

Strona oficjalna

data premiery gry:

30lip2014

X360

5maj2015

PS4

11maj2015

XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

AirMech Arena jest konsolową wersją gry strategicznej AirMech, która zadebiutowała pierwotnie na komputerach PC. Tytuł łączy w sobie elementy klasycznych strategii czasu rzeczywistego i oldskulowych strzelanin z mechaniką współczesnych gier MOBA, w których postacie fantasy zastąpiono futurystycznymi mechami. Seria AirMech jest debiutanckim projektem niezależnego amerykańskiego studia Carbon Games, zaś wydawcą konsolowej wersji gry jest koncern Ubisoft.

Rozgrywka koncentruje się na toczonych w trybie wieloosobym potyczkach, w których naprzeciw siebie stają dwie drużyny złożone z 2-3 graczy. Wzorem typowych strategii RTS zabawa polega na sprawnej rozbudowie własnej bazy i rozwijaniu jej potęgi militarnej poprzez produkcję różnych rodzajów jednostek, a celem tych działań jest zrównanie z ziemią baz należących do drużyny przeciwnej. Nasze jednostki kontrolujemy poprzez wydawanie im prostych rozkazów ataku bądź obrony. Równocześnie jednak sterujemy podstawową jednostką bojową – tytułowym AirMechem, który posłuży nam zarówno w bezpośredniej walce z wrogiem, jak i wsparciu oddziałów lądowych. Maszyna ta potrafi bowiem przeobrażać się, przyjmując postać nowoczesnego myśliwca, bądź ciężkiego robota kroczącego. Pod postacią mecha możemy zaangażować się w akcję, eliminując jednostki naziemne oraz struktury przeciwnika. W trybie myśliwca możemy za to atakować cele powietrzne oraz transportować własne jednostki, pojazdy lub wieżyczki strażnicze.

Rozgrywka kończy się wraz ze zniszczeniem bądź przejęciem wszystkich baz, należących do drużyny przeciwnej. Kluczem do zwycięstwa jest umiejętne wykorzystanie zdolności naszego AirMecha i nieustanne przejmowanie kolejnych baz wroga. Dzięki nim bowiem znacznie szybciej pozyskujemy niezbędne surowce, pozwalające na rozbudowę własnej armii. Podczas kolejnych potyczek zyskujemy punkty doświadczenia, dzięki którym możemy zaopatrywać się w coraz silniejsze jednostki. AirMech Arena pozwala na klasyczną rywalizację w trybie deathmatch lub kooperację, podczas której gracze łączą siły celem odparcia kolejnych fal ataków SI. Dla zwolenników gry w pojedynkę przewidziano także rozbudowaną kampanię dla jednego gracza.

Oprawa gry przypomina nieco klasyczne RTS-y science fiction z lat 90-tych, w stylu kultowego Total Annihilation. Mimo, iż AirMech Arena ma rodowód czysto pecetowy, gra od początku projektowana była pod kątem obsługi za pomocą gamepada. Łatwość sterowania oraz szybka akcja powinny zatem przypaść do gustu również graczom konsolowym, wśród których gry strategiczne nie cieszą się zbyt dużym powodzeniem. Produkcja rozpowszechniana jest w formule free-to-play, co w praktyce oznacza m.in. częste aktualizacje, wprowadzające do rozgrywki kolejne jednostki, mapy czy specjalne eventy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1 - 6  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Gry podobne do AirMech Arena

Klasyfikacja PEGI AirMech Arena

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe AirMech Arena

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Microsoft XBOX ONE

Microsoft XBOX ONE

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 4

Sony PlayStation 4

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
X360
XONE
PS4