Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 kwietnia 2014, 12:38

autor: Góral

Fortnite od Epic Games będzie grą free-to-play

W najnowszym numerze magazynu Game Informer pojawiła się obszerna zapowiedź gry Fortnite od studia Epic Games. Zapewne wkrótce światło dzienne ujrzą nowe szczegóły, ale już teraz wiemy, że będzie to produkcja oparta na modelu biznesowym free-to-play.

Fortnite, nowa produkcja studia Epic Games, została zapowiedziana jeszcze w grudniu 2011 roku, jednak deweloper w kolejnych miesiącach nie ujawniał zbyt wielu informacji na jej temat. Właściwie od czasu ostatnich materiałów z zeszłorocznej konferencji Game Developers Conference nie pojawiło się nic konkretnego, aż do teraz. Tytuł jest bowiem przewodnim tematem majowego wydania magazynu Game Informer, dzięki czemu wkrótce poznamy szereg kolejnych szczegółów, ale już dziś możemy zobaczyć nowe fragmenty rozgrywki (materiał wideo zamieszczony poniżej), wraz komentarzem twórców, oraz zapisać się do alfa testów. Można to zrobić w tym miejscu, odpowiadając na rozmaite pytania, które mogą rzucić nieco światła na Fortnite.

Fortnite w skrócie:
  • Nowa produkcja studia Epic Games
  • Tytuł oparty będzie na modelu biznesowym free-to-play
  • Rozpoczęto zapisy do alfa testów gry

Ankieta zamieszczona przez studio Epic Games, oprócz standardowych pytań dotyczących wieku i kraju zamieszkania, zawiera także zagadnienia m.in. o ulubione produkcje i tytuły free-to-play. Deweloper pyta w ile tego typu projektów graliśmy w ostatnim czasie i czy przeznaczaliśmy jakieś pieniądze na mikrotransakcje? Dlaczego poruszono tego typu kwestie? Odpowiedź jest prosta – Fortnite będzie oparty właśnie na takim systemie płatności.

Krótko pisząc, zasłużony deweloper znany m.in. z serii Gears of War i Unreal wkracza na nowe wody z produkcją łączącą w sobie cechy trzecioosobowej strzelanki z Minecraftem, tower defense, systemem rozwoju rodem z gier RPG, proceduralnie generowanymi światami i nie tylko. Czekamy z niecierpliwością na dalsze konkrety.

Fortnite od Epic Games będzie grą free-to-play - ilustracja #1Firma Epic Games to jeden z najpopularniejszych deweloperów w branży gier, mający na swoim koncie szereg hitów – od serii strzelanek FPP Unreal, przez Gears of War, aż po Infinity Blade znane z urządzeń mobilnych. Oprócz gier, studio zajmuje się także tworzeniem kolejnych wersji technologii Unreal Engine, którego najnowsza, czwarta edycja, oficjalnie zadebiutowała na rynku w zeszłym miesiącu. Fortnite będzie jednym z tytułów wykorzystujących ten silnik.

Okładka nowego numeru magazynu Game Informer. - Fortnite od Epic Games będzie grą free-to-play - wiadomość - 2014-04-09
Okładka nowego numeru magazynu Game Informer.