Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 grudnia 2011, 13:09

autor: Olek

Fortnite – buduj i broń się przed zombie w nowej grze twórców Gears of War

Ekipa deweloperska Epic Games ma już dosyć mrocznych gier dla poważnych graczy. Dla odmiany Cliff Bleszinski wraz kolegami zabrał się za Fortnite. Tytuł łączyć będzie cechy Minecrafta i strzelaniny TPP w zabawnej, kreskówkowej oprawie wizualnej.

Jeśli potencjał studia deweloperskiego mierzyć ilością tytułów, nad którymi pracuje, to ekipa Epic Games z pewnością należy do czołówki. Twórcy serii Gears of War mają na warsztacie pięć projektów. Pierwszy zwiastun i kilka szczegółów na temat najnowszego z nich ujawniono w trakcie gali Spike TV Video Game Awards. Fortnite łączyć ma budowanie i strzelanie, a wszystko to w kreskówkowej konwencji stylistycznej.

Cliff Bleszinski i spółka najwyraźniej czują chwilowy przesyt poważnymi produkcjami. Dlatego dla odmiany postanowili przygotować coś z założenia lekkiego.

- Odnieśliśmy w tym roku niesamowity sukces z grami takimi jak Gears of War czy Infinity Blade, ale podjęliśmy decyzję, że pora zrobić coś innego i zabawnego – stwierdził Bleszinski. - Wyobraźcie sobie świat, w którym eksplorujecie, oczyszczacie, budujecie i w końcu musicie przetrwać...

O ile zaprezentowany podczas VGA teaser Fortnite nie ujawnia szczegółów dotyczących rozgrywki, o tyle sporo mówi o założeniach koncepcyjnych gry. Oto bowiem garstka ludzi w świetle dnia buduje ze złomu, odpadów i śmieci fort, w którym nocą odpiera ataki zombie. Innymi słowy, najwyraźniej chodzi o „dwa w jednym”, czyli połączenie Minecrafta ze strzelaniną TPP.

Póki co twórcy nie przedstawili żadnych konkretnych informacji związanych z wydawcą, platformami sprzętowymi oraz terminem premiery Fortnite.