Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 kwietnia 2013, 11:59

autor: moir

Fortnite – nowe materiały wideo i prezentacja z GDC 2013

Niemiecki serwis PCGamesHardware opublikował nagranie z prezentacji najnowszego dzieła studia Epic Games - Fortnite. Materiał wideo pochodzący z marcowej Game Developers Conference 2013 zawiera wiele nieznanych dotąd scen i informacji o grze.

Fortnite korzystać będzie z dobrodziejstw Unreal Engine 4. - Fortnite – nowe materiały wideo i prezentacja z GDC 2013 - wiadomość - 2013-04-10
Fortnite korzystać będzie z dobrodziejstw Unreal Engine 4.

Ostatni raz o najnowszym dziele studia Epic Games pisaliśmy przeszło pół roku temu, przy okazji zapowiedzi jego zamkniętych beta-testów. Od tamtego czasu temat Fortnite ucichł i próżno było szukać kolejnych informacji i szczegółów o nim. Deweloperzy ostatecznie przerwali zmowę milczenia i specjalnie na marcową imprezę GDC 2013 przygotowali obszerną prezentację swej nadchodzącej produkcji.

Choć konferencja przeznaczona jest raczej dla członków branży, aniżeli zwykłych graczy, to dzięki uprzejmości niemieckiego serwisu PCGamesHardware, możemy zaznajomić się z pełną treścią prezentacji studia Epic Games. Opublikowany przez naszych zachodnich sąsiadów 10-minutowy materiał zawiera wiele scen, które nie zostały dotąd nigdzie wcześniej pokazane, będzie więc nie lada gratką dla wszystkich zainteresowanych Fortnite.

Fornite to humorystyczna gra akcji utrzymana w klimatach zombie z trybem kooperacji. Gracze wcielają się w śmiałków, którzy za dnia budują fortece i zabudowania, zaś w nocy zmagają się z hordami nieumarłych potworów. W tytule widać wyraźne inspiracje takimi pozycjami jak Minecraft (idea rozgrywki) oraz Team Fortress 2 (grafika i prezentacja postaci). Gra ma zadebiutować na PC jeszcze w ciągu tego roku i będzie korzystać z dobrodziejstw silnika Unreal Engine 4.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Fortnite