Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 marca 2014, 11:32

autor: qjin

The Last of Us osiągnęło sprzedaż przekraczającą 6 milionów sztuk

Firma Sony Computer Entertainment poinformowała, że sprzedaż The Last of Us, ubiegłorocznego hitu na PlayStation 3, przekroczyła barierę 6 milionów egzemplarzy. Jest to sukces wart odnotowania, zwłaszcza że gra studia Naughty Dog, autorów m.in. serii Uncharted, została wydana wyłącznie na jedną platformę sprzętową.

The Last of Us zostało nie tylko docenione przez krytyków i graczy, ale także osiągnęło spory sukces finansowy - The Last of Us osiągnęło sprzedaż przekraczającą 6 milionów sztuk - wiadomość - 2014-03-15
The Last of Us zostało nie tylko docenione przez krytyków i graczy, ale także osiągnęło spory sukces finansowy

Twórcy The Last of Us mają ogromne powody do zadowolenia. Znakomita sprzedaż najnowszej gry amerykańskiego producenta w ogóle nas nie dziwi. Tytuł, który ukazał się w czerwcu 2013 roku, zebrał bardzo pochlebne opinie i został równie dobrze przyjęty przez graczy na całym świecie, którzy kupili zaledwie w ciągu trzech tygodni od premiery ponad 3,4 miliona sztuk. Tym samym The Last of Us stało się najszybciej sprzedającą się produkcją w historii konsoli PlayStation 3. Od tamtego czasu minęło ponad osiem miesięcy i, jak ujawnił koncern Sony, w tym okresie udało się przekroczyć barierę 6 milionów egzemplarzy. Najprawdopodobniej pod uwagę zostały wzięte również egzemplarze gry w wersji cyfrowej.

Studio Naughty Dog, oprócz ujawnienia aktualnych wyników sprzedaży The Last of Us, zapowiedziało, że zamierza pojawić się na konferencji GDC 2014 zaplanowanej na przyszły tydzień. Poszczególne osoby z zespołu deweloperskiego, w tym projektanci rozgrywki, artyści i programiści, będą poruszać na swoich wykładach zagadnienia związane z tworzeniem gier wideo. Pełny rozkład sesji tematycznych znajduje się w tym miejscu.

O The Last of Us znowu jest w ostatnim czasie głośno, a to zasługa przede wszystkim wielu wyróżnień otrzymanych w ramach prestiżowych plebiscytów nagradzających najlepsze tytuły minionego roku. W połowie stycznia survival horror studia Naughty Dog zdominował tegoroczną galę D.I.C.E. Awards, wygrywając aż w 10 kategoriach, w tym najważniejszej – Gra roku. Kilka dni temu Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (BAFTA) postanowiła nagrodzić tytuł pięcioma statuetkami, w tym również za najlepszą produkcję 2013 roku.

Produkcja zyskała taką popularność, że od dłuższego czasu prowadzone są rozmowy w sprawie ewentualnej ekranizacji, która według ostatnich doniesień już powstaje. Miejmy nadzieję, że projekt nie podzieli losu wielu innych filmów na podstawie gier wideo i przetrwa. Co dalej z marką The Last of Us? Left Behind, które zostało wydane 14 lutego, jest ostatnim fabularnym DLC, a bezpośrednia kontynuacja przygód Joela i Ellie jest na razie rozpatrywana przez twórców. Niemniej jednak jej powstanie, zwłaszcza po takich sukcesach, jest wręcz pewne.