Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 marca 2014, 11:48

autor: Orbech

The Last of Us – powstaje film na podstawie gry studia Naughty Dog

Serwis Deadline Hollywood poinformował, że wytwórnia Screen Gems wyprodukuje film na podstawie The Last of Us. Za scenariusz odpowiedzialny będzie Neil Druckmann, który jest również autorem fabuły gry. W pracę nad filmem zaangażowany jest także znany reżyser Sam Raimi.

Filmowa adaptacja The Last of Us nadchodzi, ale czy sprosta oczekiwaniom fanów? - The Last of Us – powstaje film na podstawie gry studia Naughty Dog - wiadomość - 2014-03-07
Filmowa adaptacja The Last of Us nadchodzi, ale czy sprosta oczekiwaniom fanów?

Serwis internetowy Deadline Hollywood ma dobre wiadomości dla fanów The Last of Us. Powstaje kinowa adaptacja gry, którą wyprodukuje wytwórnia Screen Gems, należąca do koncernu Sony, we współpracy ze studiem Ghost House Pictures. W listopadzie informowaliśmy, że japońska firma zarejestrowała domeny internetowe, co mogło wskazywać, że w planach jest ekranizacja ubiegłorocznego hitu o przygodach Joela i Ellie. W pracach nad projektem biorą udział szefowie studia Naughty Dog – Evan Wells i Cristophe Balestra. Scenariusz do filmu stworzy Neil Druckmann, który pracował nad fabułą tytułu. W pisaniu pomoże mu Bruce Straley, reżyser gry The Last of Us. W produkcję zaangażowany jest również Sam Raimi, znany m.in. z trylogii o Spider-Manie oraz kultowego filmu Martwe zło.

Oto jak Evan Wells wypowiedział się o współpracy z należącym do Sama Raimiego Ghost House Pictures:

Od momentu wydania The Last of Us w czerwcu ubiegłego roku, rozmawialiśmy z wieloma firmami o stworzeniu ekranizacji, ale nie mogliśmy wymarzyć sobie lepszych partnerów, którzy dzielą naszą wizję i wysokie standardy.

Jeżeli chodzi o wytwórnię Screen Gems, to zajmowała się ona tworzeniem raczej mniejszych produkcji, których budżet nie przekraczał 40 milionów dolarów, co nie nastraja zbyt optymistycznie, ponieważ The Last of Us powinno wymagać znacznie większych nakładów finansowych. Z drugiej strony, koncern Sony ma świadomość siły tej marki i nie pozwoli, by na jej powierzchni pojawiła się jakakolwiek skaza. Miejmy nadzieję, że tak będzie, ale jak wiemy, gry komputerowe nie mają zbyt wiele szczęścia, jeśli chodzi o kinowe adaptacje. Może tym razem będzie lepiej, a wy jak sądzicie?

The Last of Us to gra akcji z elementami survival horroru stworzona przez studio Naughty Dog, które znane jest m.in. z serii Uncharted. Tytuł wydany został jedynie na konsolę PlayStation 3. Akcja gry toczy się 20 lat po tym, gdy tajemnicza zaraza niemal kompletnie zniszczyła naszą cywilizację, zamieniając większość populacji w bezmyślne, żądne krwi potwory. Chaos potęgują ludzie, którzy walczą ze sobą o jedzenie, broń i wszelkie środki mogące zapewnić przetrwanie. Historię poznajemy z perspektywy dwóch bohaterów – najemnika Joela i nastoletniej Ellie, którzy próbują przeżyć w tej beznadziejnej rzeczywistości postapokaliptycznego świata, skazanego na zagładę.

Niedawno ukazało się fabularne rozszerzenie do gry – The Last of Us: Left Behind, które pozwala wcielić się w młodą Ellie i daje nam możliwość wzięcia udziału w wydarzeniach mających miejsce przed historią ukazaną we właściwej grze.

The Last of Us

The Last of Us