Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 sierpnia 2012, 13:39

autor: Adrian Werner

Sacred 3 - pierwsze konkrety i screeny. Wiodącą platformą jest PlayStation 3

Poznaliśmy wreszcie pierwsze konkrety na temat gry Sacred 3. Gra powstaje głównie z myślą o konsolach i skoncentruje się na trybie kooperacyjnym. Pojawiły się również pierwsze screeny.

Sacred 3 - pierwsze konkrety i screeny. Wiodącą platformą jest PlayStation 3  - ilustracja #1
Źródło: IGN.com

Pierwsze dwie odsłony Sacred okazały się sporym sukcesem i zapewniły marce liczne grono fanów. Już od kilku lat wiemy, że w produkcji znajduje się trzecia część cyklu. Jednak dopiero teraz poznaliśmy pierwsze konkrety na temat tego projektu. Wyłania się z nich obraz gry znacząco odmiennej od swoich poprzedniczek.

W Sacred 3 grupka potężnych i pełnych powagi wojowników zmierzy się z armiami orków. Po stronie sił dobra znajdzie się m.in. wykorzystująca moc słońca frakcja Safiri, jak również Ancarianie, którzy preferują walkę w stylu partyzanckim. Ich przeciwnikami będą zielonoskóre brutale, prezentujące się odrobinę niedorzecznie w zbrojach wyglądających jak gdyby zbito je z kawałków znalezionych na złomowisku.

Sacred 3 - pierwsze konkrety i screeny. Wiodącą platformą jest PlayStation 3  - ilustracja #2
Źródło: IGN.com

Gra pozostanie produkcją z gatunku hack-n-slash, więc większość czasu spędzimy na starciach z hordami potworów. Co ciekawe, Sacred 3 powstaje przede wszystkim z myślą o PlayStation 3 i całość została zaprojektowana głównie pod kątem oczekiwań graczy konsolowych. Powoduje to, że system walki jest mniej zautomatyzowany i bardziej zręcznościowy. Ciekawie brzmi zapowiedź realistycznego silnika fizycznego. Dzięki niemu przeciwnicy mają w naturalny sposób reagować na ciosy – potężny atak odrzuci ich w tył, będą się o siebie potykali, a celne trafienie często sprawi, że skulą się z bólu. Ma to nie tylko ładnie wyglądać, ale umożliwić też nowe taktyki walki. Przykładowo, oszołomionych wrogów będzie można zepchnąć w przepaść lub wrzucić ich w tłum nacierających potworów.

Sacred 3 - pierwsze konkrety i screeny. Wiodącą platformą jest PlayStation 3  - ilustracja #3
Źródło: IGN.com
Sacred 3 - pierwsze konkrety i screeny. Wiodącą platformą jest PlayStation 3  - ilustracja #4
Źródło: IGN.com

Sercem Sacred 3 ma być tryb kooperacyjny dla maksymalnie czterech osób. Nawet jeśli będziemy bawili się samotnie, to kontrolę nad pozostałymi trzeba członkami drużyny przejmie sztuczna inteligencja. Każda postać posiadać ma własny zestaw unikalnych umiejętności i cała gra została zaprojektowana tak, aby te zdolności dobrze ze sobą współgrały i pozwalały nawet na tworzenie kilkuosobowych kombosów. W ten sposób autorzy chcą zachęcić do współpracy z kolegami z drużyny. Kamera pozostanie izometryczna, ale pojawią się też sekcje, w których zmieni swoje położenie, tak aby lepiej ukazać akcję i otoczenie.

Nad Sacred 3 pracuje studio Keen Games. Szykowane są wersje na PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Gra zostanie pokazana szerokiej publiczności na rozpoczynających się dzisiaj targach PAX Prime.