Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 sierpnia 2012, 13:00

autor: sathorn

The Legend - Slender postraszy na CryEngine 3

Firma Elder Productions postanowiła wykorzystać sukces niezależnego Slendera i stworzyć własną wersję historii o pozbawionym twarzy dżentelmenie z długimi ramionami. The Legend zaoferować może zupełnie inne doznania, m.in. dzięki zaawansowanej grafice.

Slender, fenomenalna darmowa gra, stworzona niewielkim kosztem przez niezależne studio Parsec Productions, święci obecnie tryumfy w sieci. Przynosi to deweloperowi przede wszystkim zysk prestiżowy, w niewielkim stopniu finansowy. W międzyczasie pojawia się coraz więcej naśladowców, pragnących ulepszyć oryginalną wersję Slendera. Studio Elder Productions ogłosiło prace nad tytułem inspirowanym postacią pozbawionego twarzy człekokształtnego stwora.

The Legend - Slender postraszy na CryEngine 3 - ilustracja #1
Legendarny Slender już wkrótce w stereo i w kolorze

The Legend oparte jest na identycznej mechanice, co pierwowzór. Przemierzamy ciemny las w poszukiwaniu sześciu kartek z dziwnymi rysunkami, będąc nękanym przez legendarnego Slendera. Siła w prostocie. Nowością mają być sterowane przez komputer przyjazne postaci, które będą nas wspierać w różny sposób. Największą zachętą do sięgnięcia po tę wersję wydaje się jednak strona wizualna.

Elder Productions tworzy The Legend na silniku CryEngine 3, co wyniesie oczywiście grę świateł, ważną w tego typu produkcjach, na zupełnie nowy poziom. Slender powstał na silniku Unity, który, delikatnie rzecz ujmując, nie gwarantuje fajerwerków graficznych. Jak dobrze prezentuje się gra, możemy zobaczyć na krótkim filmiku.

Poki co nie ma żadnych informacji dotyczących daty premiery, sposobu dystrybucji (choć można się domyślić, że będzie ona cyfrowa), ani platform docelowych (z dużym prawdopodobieństwem będzie to PC).