Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Slender: The Eight Pages (PC)
OkładkaSlender: The Eight Pages (PC)

Slender: The Eight Pages PC

Darmowy horror, w którym przemierzamy mroczny las i uciekamy przed przerażającą istotą – Slender Man. Zadanie polega na zebraniu 8 stron manuskryptu zanim potwór nas dopadnie. Niezbyt skomplikowana technicznie gra zdobyła olbrzymią popularność dzięki sugestywnej rozgrywce.

Przygodowe | FPP | survival horror | horror | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Slender: The Eight Pages Premiera PC

3lipca2012

producent: Parsec Productions wydawca: Parsec Productions Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Slender: The Eight Pages

Amnesia: Mroczny Obłęd

Silent Hill 2 (2001)

Lucius

Slender to darmowy pierwszoosobowy horror opracowany przez studio Parsec Productions. Deweloper gry stworzył ją w ramach uczenia się silnika Unity. Prosty w swoich założeniach oraz wykonaniu projekt szybko zdobył sympatię graczy i stał się prawdziwym hitem.

W grze wcielamy się w bohatera, który błądzi po lesie i próbuje odszukać 8 stron manuskryptu na temat tytułowej paranormalnej istoty – Slender Man. Według legend, przypomina ona wyjątkowo chudego mężczyznę w garniturze i posiada zdolność hipnotyzowania swoich ofiar oraz rozciągania ciała na nieludzkie długości. Z niewiadomych przyczyn Slender Man śledzi i morduje ludzi. Każde spotkanie z nim jest więc wielkim zagrożeniem dla życia.

Podczas samej rozgrywki przemierzamy wyjątkowo mroczny las oraz znajdujące się w nim budynki. Zadanie wydaje się proste – znaleźć wszystkie strony manuskryptu. Tak naprawdę wykonanie go wymaga mocnych nerwów, bo autorzy Slender postarali się o to, aby gra była przerażająca. Bohater nie dysponuje żadną bronią i może jedynie biegać z latarką. Bardzo szybko pojawia się tytułowy Slender Man, który stopniowo zmniejsza dystans do gracza. Już samo patrzenie w kierunku potwora wpływa negatywnie na stan psychiczny postaci.

Slender jest grą bardzo prostą od strony technicznej, więc nie zachwyca grafiką, czy animacjami. Mimo tego, produkcja jest sugestywna, bo w dobry sposób operuje oświetleniem oraz dźwiękami. Z tego względu, można polecić ją tylko osobom, które lubią się bać.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 647 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Slender: The Eight Pages: 18+