Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Slender: The Eight Pages (PC)

Slender: The Eight Pages PC

Darmowy horror, w którym przemierzamy mroczny las i uciekamy przed przerażającą istotą – Slender Man. Zadanie polega na zebraniu 8 stron manuskryptu zanim potwór nas dopadnie. Niezbyt skomplikowana technicznie gra zdobyła olbrzymią popularność dzięki sugestywnej rozgrywce.

Przygodowe | FPP | survival horror | horror | indie

PC Windows
Okładka Slender: The Eight Pages (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

3lipca2012

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Slender to darmowy pierwszoosobowy horror opracowany przez studio Parsec Productions. Deweloper gry stworzył ją w ramach uczenia się silnika Unity. Prosty w swoich założeniach oraz wykonaniu projekt szybko zdobył sympatię graczy i stał się prawdziwym hitem.

W grze wcielamy się w bohatera, który błądzi po lesie i próbuje odszukać 8 stron manuskryptu na temat tytułowej paranormalnej istoty – Slender Man. Według legend, przypomina ona wyjątkowo chudego mężczyznę w garniturze i posiada zdolność hipnotyzowania swoich ofiar oraz rozciągania ciała na nieludzkie długości. Z niewiadomych przyczyn Slender Man śledzi i morduje ludzi. Każde spotkanie z nim jest więc wielkim zagrożeniem dla życia.

Podczas samej rozgrywki przemierzamy wyjątkowo mroczny las oraz znajdujące się w nim budynki. Zadanie wydaje się proste – znaleźć wszystkie strony manuskryptu. Tak naprawdę wykonanie go wymaga mocnych nerwów, bo autorzy Slender postarali się o to, aby gra była przerażająca. Bohater nie dysponuje żadną bronią i może jedynie biegać z latarką. Bardzo szybko pojawia się tytułowy Slender Man, który stopniowo zmniejsza dystans do gracza. Już samo patrzenie w kierunku potwora wpływa negatywnie na stan psychiczny postaci.

Slender jest grą bardzo prostą od strony technicznej, więc nie zachwyca grafiką, czy animacjami. Mimo tego, produkcja jest sugestywna, bo w dobry sposób operuje oświetleniem oraz dźwiękami. Z tego względu, można polecić ją tylko osobom, które lubią się bać.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 642 głosów czytelników.

Gry podobne do Slender: The Eight Pages

Wymagania wiekowe Slender: The Eight Pages

18+

Zapowiedziano Slender: The Arrival, czyli oficjalną kontynuację popularnego horroru
Zapowiedziano Slender: The Arrival, czyli oficjalną kontynuację popularnego horroru

wiadomość21 września 2012

Mamy dobre wieści dla miłośników darmowego horroru Slender. Jego autor zapowiedział, że pracuje nad jego komercyjną kontynuacją zatytułowaną Slender: The Arrival. Wypuszczono już pierwsze screeny.

W co pograć za darmo #25 – Gotham City Impostors, Slender i inne
W co pograć za darmo #25 – Gotham City Impostors, Slender i inne

wiadomość3 września 2012

W tym odcinku przeglądu gier darmowych i free-to-play pokazujemy między innymi Gotham City Impostors, czyli strzelankę multiplayer twórców F.E.A.R., oraz horrory Slender i Where am I?.

The Legend - Slender postraszy na CryEngine 3
The Legend - Slender postraszy na CryEngine 3

wiadomość31 sierpnia 2012

Firma Elder Productions postanowiła wykorzystać sukces niezależnego Slendera i stworzyć własną wersję historii o pozbawionym twarzy dżentelmenie z długimi ramionami. The Legend zaoferować może zupełnie inne doznania, m.in. dzięki zaawansowanej grafice.