Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 sierpnia 2012, 12:30

autor: Aver

Gra Borderlands 2 otrzyma cztery dodatki DLC

Twórcy gry Borderlands 2 zapowiedzieli, że ich nadchodząca strzelanka otrzyma cztery dodatki DLC do czerwca 2013 roku. Ich cena będzie każdorazowo wynosić 9,99 dolarów lub 800 punktów Microsoftu. Możliwe będzie także zakupienie wszystkich z góry za 29,99 dolarów.

Firma 2K Games – wydawca gry Borderlands 2zapowiedziała, że nadchodząca strzelanka z elementami RPG, rozgrywająca się w świecie Pandory, dostanie cztery dodatki DLC. Nie podano konkretnych dat ich premier, ale poinformowano, że zostaną udostępnione do czerwca 2013 roku.

Gra Borderlands 2 otrzyma cztery dodatki DLC - ilustracja #1
Podstawowe klasy postaci w Borderlands 2

Każde z rozszerzeń wprowadzi do gry nowe wątki fabularne, zadania, sojuszników, wrogów i lokacje, oferując kilka dodatkowych godzin zabawy. Cenę pojedynczych dodatków ustalono na 9,99 dolarów (około 33 złote) na PC i PlayStation 3 oraz 800 punktów Microsoftu w usłudze Xbox Live. Będzie je można nabyć wszystkie z góry w ramach „przepustki sezonowej” za równowartość 29,99 dolarów (ok. 99 złotych) lub 2400 punktów Microsoftu.

Warto dodać, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami osoby, które zdecydują się na złożenie zamówienia przedpremierowego na Borderlands 2 otrzymają dostęp do usługi Premiere Club, umożliwiającej pobranie dodatkowej, darmowej zawartości – zestawu unikatowych broni (Arsenał Gearbox), klucza do skrzyni w Złotym Sanktuarium, Amuletu Poszukiwacza Skarbów oraz piątej klasy postaci – Mechromancera.

Co ciekawe, wbrew początkowym zapowiedziom studia Gearbox Software, piąta klasa nie będzie udostępniona „co najmniej 60 dni po premierze”, ale wcześniej. Tak twierdził producent Borderlands 2 Randy Varnell w rozmowie z serwisem Joystiq na targach gamescom. Po premierze gry Mechromancer zostanie udostępniony osobom, które nie złożyły pre-orderu, w postaci płatnej zawartości DLC (być może jako część jednego z dodatków).

Gra Borderlands 2 otrzyma cztery dodatki DLC - ilustracja #2
Czy mechy śnią o zielonych pastwiskach?

Borderlands 2 jest kontynuacją popularnej strzelanki z elementami RPG wydanej w 2009 roku, która sprzedała się w nakładzie 6 mln egzemplarzy. Tytuł przypadł do gustu graczom z racji ciekawego trybu kooperacyjnego i oryginalnej oprawy audiowizualnej. Otrzymał cztery dobrze oceniane przez krytyków pełnoprawne dodatki DLC.

Produkcja studia Gearbox Software, której premierę ustalono w Polsce na 21 września, ukaże się na PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Przedsprzedaż gry prowadzi m.in. Sklep GRY-OnLine. Dzięki staraniom firmy firmy Cenega Poland, na rodzimym rynku dostępne będą także dwie edycje specjalne Borderlands 2.