Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 kwietnia 2014, 12:23

autor: luckie

Czy Xbox One zrozumie polskie komendy?

Całkiem możliwe, że polska wersja Xboksa One będzie w stanie zrozumieć komendy głosowe wydawane w naszym ojczystym języku. Sugeruje to wypowiedź jednego z czołowych przedstawicieli firmy Microsoft na temat planów, co do rozszerzenia dostępności konsoli o kolejne kraje we wrześniu 2014 roku.

Czy do września Xbox One nauczy się polskiego? - Czy Xbox One zrozumie polskie komendy? - wiadomość - 2014-04-11
Czy do września Xbox One nauczy się polskiego?

W najnowszym numerze magazynu branżowego Edge pojawił się artykuł na temat dotychczasowych osiągnięć Xboksa One oraz jego najbliższej przyszłości, w tym planów co do rozszerzenia dostępności konsoli o nowe państwa. Szczególnie interesujący fragment obejmuje wypowiedź Phila Spencera, dyrektora oddziału ds. marki Xbox w firmie Microsoft. Spencer zasugerował bowiem, że gdy Xbox One trafi do kolejnych krajów, będzie umożliwiał obsługę w ich języku. Interesujący nas fragment cytujemy poniżej:

„Jak najszybsze wprowadzenie [XONE] na rynki innych krajów jest dla nas naprawdę ważne. Tworzymy urządzenie, które rozumie, w jakim znajduje się państwie – jego język, telewizję itd. – więc musimy się upewnić, że wykonamy to zadanie w sposób dokładny. (…) Nie chciałbym, aby konsola pojawiła się w jakimś kraju zanim będzie na to gotowa.” – powiedział Phil Spencer w rozmowie z magazynem Edge

Obecnie Xbox One jest dostępny w 13 krajach, gdzie da się porozumieć z konsolą w lokalnym języku (w Hiszpanii po hiszpańsku, we Włoszech po włosku itd.). W cytowanym artykule Spencer wyjaśnił, że kilkunastomiesięczne opóźnienie premiery Xboksa One w pozostałych państwach spowodowane jest właśnie chęcią przystosowania urządzenia do nowych rynków.

Czyżby miało to zatem oznaczać, że polski Kinect 2.0 zrozumie polecenia wydane po polsku? Całkiem możliwe. Z drugiej strony, niepokój może wzbudzać dość powściągliwy komentarz oddziału Xbox Polska. Na naszą prośbę o rozwinięcie wypowiedzi Phila Spencera, przedstawiciel polskiego biura prasowego odparł:

„Xbox dąży do dostarczenia klientom jak najlepiej dopracowanego produktu oraz doświadczeń w pełni spełniających ich oczekiwania, od pierwszego dnia dostępności Xbox One w danym kraju. A lokalizacja produktu stanowi złożony i pracochłonny proces, który wymaga czasu. Z uwagi na dotychczasowe sukcesy Xboksa One, i tym samym ogólne zadowolenie posiadaczy nowej konsoli, jesteśmy zobowiązani do dostarczenia odbiorcom w pełni przetestowanego i gotowego do użycia systemu na każdym z 26 nowych rynków we wrześniu tego roku.” – powiedział nam Tomek Świeściak z biura prasowego Xbox Polska

A zatem póki co nie możemy ze stuprocentową pewnością stwierdzić, że Xbox One oraz dołączany do niego zestaw Kinect doczeka się polskiej lokalizacji ani, że Polacy będą mogli liczyć na usługi związane z telewizją i VOD. Wiadomo tylko, że Polska ma się znaleźć w puli 26 krajów, które swoją wersję konsoli otrzymają we wrześniu bieżącego roku. Pozostaje wykazać się więc cierpliwością – możliwe, że pierwsze pewne informacje na ten temat poznamy jeszcze w tym miesiącu.

  1. Oficjalna strona konsol marki Xbox