Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 kwietnia 2014, 12:16

autor: Orbech

PlayStation Open Days po raz pierwszy w Polsce dzięki współpracy Sony z Digital Dragons

7 maja w Krakowskim Parku Technologicznym firma Sony Computer Entertainment Europe, we współpracy z Digital Dragons, zorganizuje po raz pierwszy w Polsce PlayStation Open Days.

Impreza PlayStation Open Days po raz pierwszy odbędzie się w Polsce. - PlayStation Open Days po raz pierwszy w Polsce dzięki współpracy Sony z Digital Dragons - wiadomość - 2014-04-11
Impreza PlayStation Open Days po raz pierwszy odbędzie się w Polsce.
PlayStation Open Days w skrócie:
  • impreza odbędzie się 7 maja w Parku Technologicznym w Krakowie,
  • dni otwarte PlayStation organizowane są przez Sony Computer Entertainment Europe, we współpracy z Digital Dragons,
  • to otwarte spotkanie (nie wymagające NDA) dla utalentowanych niezależnych deweloperów, którzy chcą dowiedzieć się więcej o platformie PlayStation i jej możliwościach.

Impreza PlayStation Open Days odbędzie się w przeddzień Digital Dragons 2014, czyli największej w Polsce imprezy dedykowanej deweloperom gier, której partnerami strategicznymi są firma Gry-Online S.A. oraz Onet. 7 maja w Krakowskim Parku Technologicznym firma Sony Computer Entertainment Europe, we współpracy z Digital Dragons, zorganizuje po raz pierwszy w Polsce PlayStation Open Days. Dni otwarte PlayStation będą idealną okazją dla utalentowanych polskich twórców gier, aby spotkać się z zespołem SCEE, odpowiadającym za współpracę z deweloperami. Podczas imprezy polscy twórcy będą mogli dowiedzieć się więcej o platformach PlayStation i wydawaniu gier na nie. Wydarzenie skierowane jest zarówno do niezależnych twórców, którzy dopiero chcą rozpocząć współpracę z SCEE, jak i dla deweloperów, którzy już z SCEE działają.

Otwarte dni PlayStation to świetna okazja do bezpośredniego spotkania się z pracownikami SCEE i zadania im wielu nurtujących pytań, a także dowiedzenia się więcej o modelach biznesowych. W trakcie imprezy będzie można porozmawiać z prelegentami, którymi będą m.in.: Agostino Simonetta (Senior Account Manager, SCEE Publisher & Developer Relations), Patrick Connor (Senior Engineer, SCEE R&D), Marcin Jefimow (11 bit studios) i Will Freeman.

Dotychczas impreza PlayStation Open Days odbywała się tylko w Wielkiej Brytanii, ale teraz po raz pierwszy pojawi się również w innych krajach Europy. Pierwsza na liście jest właśnie Polska, o czym wypowiedział się Agostino Simonetta, Senior Acccount Manager w 3rd Party Developement:

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy wyruszyć z Londynu, gdzie zazwyczaj organizowane PS Open Days i spotkać się z niezależnymi twórcami w ich własnych krajach. Polska będzie pierwszym krajem, w naszym harmonogramie europejskiej podróży i jesteśmy bardzo podekscytowani tym spotkaniem. Polska ma dobrze prosperującą społeczność niezależnych deweloperów, niektórzy z nich już pracują na platformach PS. Wiemy też, że jest też dużo nowych, niezależnych twórców, którzy próbowali się z nami skontaktować lub chcieliby nawiązać współpracę i zdobyć więcej informacji, to będzie świetna okazja dla nich. Po naszej wizycie w Krakowie pojedziemy do Niemiec, Hiszpanii i Włoch.

PlayStation Open Days odbędą się w przeddzień Digital Dragons 2014, największej imprezy dedykowanej deweloperom gier. Spotkanie przedstawicieli branży odbędzie się 8 i 9 maja na Kazimierzu w Starej Zajezdni oraz Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Dla uczestników Digital Dragons przygotowano specjalną ofertę promocyjną. Do północy 13 kwietnia 2014 roku przy zakupie dwóch biletów tego samego typu, trzeci otrzymamy za darmo. Promocja obejmuje między innymi bilety rodzaju „business pass”, dzięki którym będzie można skorzystać z tzw. systemu „Let’s meet”, umożliwiającego umawianie spotkań biznesowych deweloperów, inwestorów i wydawców. Warto się pośpieszyć, ponieważ do festiwalu pozostał już tylko miesiąc, a Digital Dragons 2014 to najlepsza okazja, by wziąć udział w najważniejszej imprezie biznesowej związanej z grami i spotkać największe postaci z branży. Promocyjne ceny biletów znajdziecie tutaj.

Dokładny plan imprezy PlayStation Open Days zostanie udostępniony już wkrótce na stronie http://www.digitaldragons.pl.