Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 kwietnia 2014, 14:15

autor: Fisheye

LEGO The Hobbit debiutuje w Europie

LEGO The Hobbit to najnowsza odsłona popularnej serii gier, osadzonych w światach zbudowanych z duńskich klocków. Tym razem studio Traveller's Tales oparło swój tytuł na dwóch pierwszych częściach filmowej trylogii Petera Jacksona, będącej adaptacją powieści "Hobbit, czyli tam i z powrotem".

LEGO The Hobbit, gra bazująca na filmach Petera Jacksona, ma dzisiaj swoją europejską premierę. Za jej produkcję, jak zawsze w przypadku tej serii, odpowiada brytyjskie studio Traveller’s Tales, a za wydanie – Warner Bros Interactive Entertainment. Polskim dystrybutorem jest firma Cenega Poland.

Spotkanie z trzema trollami – jeden z wielu słynnych momentów odtworzonych w grze. - LEGO The Hobbit debiutuje w Europie - wiadomość - 2014-04-11
Spotkanie z trzema trollami – jeden z wielu słynnych momentów odtworzonych w grze.

Fabuła gry opiera się na dwóch pierwszych częściach trylogii o przygodach Bilbo Bagginsa i kompanii krasnoludów, a twórcy obiecują, że gracze będą mogli zwiedzić takie miejsca, jak Mroczna Puszcza, Miasto na Jeziorze czy Erebor. W LEGO The Hobbit zostaną odtworzone też najważniejsze momenty z dwóch pierwszych filmów, Hobbit: Niezwykła podróż oraz Hobbit: Pustkowie Smauga.

W grze, oprócz Bilba czy Gandalfa, będzie można się wcielić także w krasnoludy z Ereboru. Każdy bohater ma swoją specjalną umiejętność, która ułatwi nam pokonywanie wrogów lub rozwiązywanie łamigłówek. Tytuł, jak i pozostałe produkcje z tej serii, umożliwia także zabawę dwóm graczom w kooperacji. Łącznie będzie można przemierzyć 16 poziomów i odblokować 90 grywalnych postaci.

Należy pamiętać, że jest to gra LEGO, a nie wierne odwzorowanie filmowej trylogii (lub książki). Dlatego też, choć gracze zobaczą znajome sceny czy miejsca, będą one utrzymane w stylistyce i konwencji LEGO. Co więcej, można się spodziewać specyficznego humoru tej serii.

Choć tworzenie gry na podstawie dwóch części trylogii może wydawać się dziwne, w sieci już krążą plotki, że ostatnia odsłona serii będzie dostępna jako DLC.

Sugerowana cena LEGO The Hobbit na PC to 129 zł, ale produkcję można zakupić nawet o ponad 30 złotych taniej (94,99 zł). Dla konsol poprzedniej generacji, czyli PlayStation 3 i Xbox 360 sugerowana cena wynosi po 199,99 zł, a dla PlayStation 4 – 229 zł, jednak i tutaj można znaleźć kilka promocji. Po więcej szczegółów i okazji, zapraszam do naszej porównywarki cenowej.

.