Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 kwietnia 2014, 14:15

autor: qjin

LEGO The Hobbit – wymagania sprzętowe wersji PC

Na platformie cyfrowej dystrybucji Steam pojawiła się w przedsprzedaży gra LEGO The Hobbit, a co za tym idzie – poznaliśmy minimalne i rekomendowane wymagania sprzętowe wersji PC. Jak łatwo się domyślić, do uzyskania płynnej animacji w nadchodzącej produkcji studia Traveller’s Tales nie będziemy potrzebować mocnego sprzętu.

Nie bójcie się, wymagania sprzętowe LEGO The Hobbit nie straszne dzisiejszym pecetom - LEGO The Hobbit – wymagania sprzętowe wersji PC - wiadomość - 2014-04-03
Nie bójcie się, wymagania sprzętowe LEGO The Hobbit nie straszne dzisiejszym pecetom

Trudno oczekiwać, żeby gry z serii LEGO były przesadnie wymagającymi sprzętowo grami. Nie inaczej jest z kolejnym tytułem sygnowanym marką duńskiego giganta. LEGO The Hobbit, bo o nim mowa, trafił właśnie na Steama i ujawniono, prócz ceny, pełne wymagania sprzętowe wersji komputerowej. Gra jest dostępna w przedsprzedaży za 26,99 euro (ok. 113 zł), a po premierze przyjdzie nam zapłacić za nią 29,99 euro (ok. 125 zł). W Polsce cenę sugerowaną ustalono na poziomie 129,99 zł, ale w Sklepie Gry-OnLine można zamówić tytuł za 94,99 zł. Jeśli chodzi o wymagania sprzętowe, to LEGO The Hobbit bez problemu uruchomimy na starym sprzęcie działającym pod kontrolą systemu operacyjnego Windows XP i wyposażonym w podzespoły, które nawet kilka lat temu nie należały do wysokiej półki.

Minimalne wymagania sprzętowe

  • Procesor: Athlon 64 X2 EE 3800+ (2 GHz) lub Pentium E2180 (2,0 GHz)
  • Pamięć operacyjna: 2 GB
  • Karta grafiki: GeForce 7600 GS lub Radeon X1950 Pro
  • Dysk twardy: 10 GB wolnego miejsca
  • System operacyjny: Windows XP (SP3), 7 lub 8

Rekomendowane wymagania sprzętowe

  • Procesor: czterordzeniowy AMD lub Intel taktowany na 2,6 GHz
  • Pamięć operacyjna: 4 GB
  • Karta grafiki: GeForce GTX 480 lub Radeon HD 5850
  • Dysk twardy: 10 GB wolnego miejsca
  • System operacyjny: Windows XP (SP3), 7 lub 8

LEGO The Hobbit nie zrywa z tradycją cyklu i mamy do czynienia z rasową platformówką. Tym razem, zgodnie z tytułem, podstawą dla twórców są produkcje wyreżyserowane przez Petera Jacksona, który z kolei opierał się na książce J.R.R. Tolkiena. Co ważne, gra będzie bazować tylko na wydarzeniach znanych z dwóch obrazów kinowych - Hobbit: Niezwykła podróż oraz Hobbit: Pustkowie Smauga. Zwieńczenie trylogii wejdzie do kin dopiero pod koniec bieżącego roku, więc decyzja studia Traveller’s Tales wydaje się zrozumiała.

LEGO The Hobbit pojawi się na rynku w polskiej wersji językowej na większości platform sprzętowych. Premiera odbędzie się 10 kwietnia 2014 roku na PC oraz konsolach PlayStation 3, PlayStation 4, PlayStation Vita, Xbox 360, Xbox One, Wii U i 3DS.

Dotarły do nas słuchy, że ostatnia część przygód zostanie dodana do gry w ramach DLC w okolicach premiery Hobbit: Tam i z powrotem, a zatem przed końcem roku. Dodatek został odkryty podczas tegorocznego wydarzenia London Toy Fair. Choć firma Warner Bros. nie zapowiedziała jeszcze niczego oficjalnie, to niedługo ma ujawnić interesujące wieści w tej sprawie. Prawdopodobieństwo, że doczekamy się DLC, jest zatem bardzo duże.