Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 kwietnia 2014, 14:45

autor: qjin

Anomaly Defenders nadchodzi – kolejna część polskiej serii strategicznej

Polski zespół deweloperski 11 bit studios zapowiedział dzisiaj czwartą odsłonę serii Anomaly. Gra, która tym razem będzie reprezentować gatunek odwróconego tower offence, zadebiutuje niedługo na PC oraz urządzeniach mobilnych. Mamy również okazję przyjrzeć się pierwszemu zwiastunowi Anomaly Defenders.

Wizualna strona Anomaly Defenders nie będzie odbiegać od tego, co znamy z poprzedniczek - Anomaly Defenders nadchodzi – kolejna część polskiej serii strategicznej - wiadomość - 2014-04-03
Wizualna strona Anomaly Defenders nie będzie odbiegać od tego, co znamy z poprzedniczek

Trzeba przyznać, że niezależne studio 11 bit nie próżnuje i już wkrótce wyda kolejną część docenionej przez graczy i krytyków serii Anomaly, strategii będących swoistą odmianą gatunku tower defense, w których skupiamy się nie na obronie przed najeźdźcami, lecz na ataku skierowanym w stronę wroga. Anomaly Defenders, określane jednak mianem „odwróconego tower offence” (w praktyce jest to tower defense), zostało dzisiaj ogłoszone przez twórców na komputery osobiste oraz urządzenia mobilne wykorzystujące najpopularniejsze systemy operacyjne, z iOS i Android na czele. Twórcy opublikowali zwiastun z fragmentami rozgrywki, który możecie obejrzeć poniżej, oraz pierwsze szczegóły na temat tego, co graczy czeka w tytule.

Fabuła opowie historię starcia ludzkości z obcymi. Ludziom udało się przeżyć inwazję przeciwnika, ale zamiast chować głowę w piasek, najeżdżają na kosmitów. Nowa odsłona serii stworzonej przez polskie 11 bit studios pozwoli nam na wcielenie się w „dobrych” obcych, którzy muszą obronić swoją bazę przed atakiem „złej” ludzkości. Rozgrywka będzie polegać na budowaniu i rozbudowywaniu wież ochronnych (osiem różnych rodzajów plus trzy ulepszenia na każdą), które przeszkodzą wrogim jednostkom w osiągnięciu celu, jakim jest zlikwidowanie całego gatunku kosmitów. W przeciwieństwie do poprzedniczek, w Anomaly Defenders atakujemy, broniąc się w swojej bazie i czekając na ruch ze strony przeciwnika.

Zapowiedziana produkcja jest przeznaczona wyłącznie na rynek cyfrowej dystrybucji. Szczegóły na temat ceny (przypuszczamy, że nie przekroczy 50 zł) i daty premiery nie zostały jeszcze zdradzone. Zapewne więcej informacji poznamy w nadchodzących tygodniach, możliwe, że jeszcze przed czerwcowymi targami E3 w Los Angeles. Warto wspomnieć, że twórcy pracują ponadto nad nową marką reprezentującą gatunek wojennego survivalu - This War of Mine.