Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 grudnia 2011, 13:00

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Beyond Good & Evil 2 ukaże się jednak na aktualnej generacji konsol?

Magazyn Xbox World donosi, że gra Beyond Good & Evil 2 wbrew wcześniejszym doniesieniom ukaże się jednak na aktualnej generacji konsol. Wiadomość należy jednak traktować w kategorii plotki.

W najnowszym numerze magazynu Xbox World pojawiły się kolejne plotki na temat gry Beyond Good & Evil 2. Wynika z nich, że produkcja firmy Ubisoft ukaże się jednak na aktualnej generacji konsol.

Jak napisali redaktorzy omawianego periodyku: "kilka źródeł donosi, że grę zobaczymy jeszcze na tej generacji, a nie na następnej". Niestety nie podano konkretnego pochodzenia tych rewelacji. Trudno zatem stwierdzić, ile kryją w sobie prawdy.

Beyond Good & Evil 2 ukaże się jednak na aktualnej generacji konsol? - ilustracja #1

Powyższa wiadomość przeczy oficjalnemu stanowisku dewelopera utrzymującego, że tytuł zadebiutuje dopiero na następcach PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Miało to być spowodowane ograniczeniami, jakie narzucają obecnie dostępne na rynku platformy. Zdaniem twórców, dopiero następcy PlayStation 3 oraz Xboksa 360 pozwolą zrealizować ich wizję.

Pierwsza odsłona Beyond Good & Evil ukazała się jeszcze na PlayStation 2, pierwszego Xboksa, GameCube’a oraz komputery PC. Gracze wcielali się w młodą reporterkę o imieniu Jade, która zaczęła dochodzenie mające na celu odkrycie tajemnic kryjących się za inwazją obcej rasy na planetę Hyllis. W tym roku gra zadebiutowała w edycji HD na łamach PlayStation Network oraz Xbox Live, co miało stanowić podwaliny pod wydanie kontynuacji.