Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 grudnia 2011, 12:28

autor: Ender

Pokemony w feudalnej Japonii?

Najnowsza gra z pokemonami w roli główne rozgrywać będzie się w niecodziennych krajobrazach feudalnej Japonii i będzie crossovererm z popularną serią strategii historycznych.

Na odbywającej się w Japonii imprezie i targach Jump Festa, zapowiedziano nową grę z Pokemonami w roli głównej. Trzeba przyznać, że tej zaskakującej zapowiedzi mało kto mógł się spodziewać. Zamiast kolejnego spin-offu lub nowej odsłony głównego cyklu, twórcy zafundowali fanom kieszonkowych stworków dość niecodzienny crossover z popularną w Kraju Kwitnącej Wiśni serią strategii firmy Tecmo Koei, których akcja rozgrywa się w średniowiecznej Japonii, znanych pod wspólnym tytułem Nobunaga`s Ambition.

Pokemony w feudalnej Japonii? - ilustracja #1

Wszystko wskazuje na to, że gra oryginalnie nazwana Pokemon+Nobunaga`s Ambition przynajmniej w części zachowa strategiczny charakter cyklu Nobunaga`s. Na początku gry wybierzemy głównego protagonistę lub protagonistkę, który będzie rozpoczynać swoją przygodę z pokemonem Eevee, inni bohaterowie oraz historyczni panowie feudalni, tacy jak tytułowy Oda Nobunaga, również będą posiadać swojego stworka, który w ten czy inny sposób odzwierciedlać ma ich charakter. Biorąc pod uwagę charakter epoki, w której rozgrywa się akcja nadchodzącego tytułu trudno nie oprzeć się wrażeniu, że Nintendo odeszło dosyć daleko od przyjętego obrazu pokemonów, bo to tej pory nie zdarzyło się im jeszcze brać udziału w krwawej wojnie domowej.

Premiera gry stworzonej z myślą o konsoli Nintendo DS planowana jest na wiosnę przyszłego roku. Biorąc pod uwagę nikłą popularność cyklu Nobunaga`s Ambition na zachodzie, prawdopodobieństwo wydania gry w USA lub Europie jest bliskie zeru.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.