Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 grudnia 2011, 12:35

autor: Kono

Gra Ninja Gaiden 3 zadebiutuje w marcu przyszłego roku

Ujawniono datę premiery gry Ninja Gaiden 3. Tytuł autorstwa studia Team Ninja pojawi się w Stanach Zjednoczonych 20 marca. Europejczycy najprawdopodobniej będą musieli poczekać na niego do 23 marca 2012 roku.

Firma Tecmo Koei ujawniła datę wydania gry Ninja Gaiden 3. Niezwykle krwawy slasher zadebiutuje na półkach amerykańskich sklepów 20 marca w wersjach na PlayStation 3 i Xboksa 360. W Europie można się go spodziewać trzy dni później, czyli w piątek 23 marca 2012 roku.

Gra Ninja Gaiden 3 zadebiutuje w marcu przyszłego roku - ilustracja #1

Gra autorstwa studia Team Ninja pojawi się w Stanach Zjednoczonych w wersji standardowej i kolekcjonerskiej. Ta druga kosztuje 99 dolarów (około 344 złotych) i jest aktualnie dostępna w sieci sklepów GameStop i EB Games. Edycja kolekcjonerska będzie zawierać ścieżkę dźwiękową, album z grafikami, figurkę oraz demo gry Dead or Alive 5 (premiera w 2012 roku), w którym otrzymamy dostęp do czterech postaci.

Osoby, które nie chcą wydawać dodatkowych pieniędzy na edycję kolekcjonerską będą mogły zagrać w demo, jeśli złożą przedpremierowe zamówienie na Ninja Gaiden 3 w sieci GameStop lub Amazon. W tym pierwszym przypadku w wersji demonstracyjnej pojawią się Hayabusa i Hitomi, a w drugim – Ayane i Hayate. Aktualnie nie wiemy, czy możliwość wcześniejszego przetestowania Dead of Alive 5 będzie dostępna w Europie, w tym i w Polsce. Przekazane informacje dotyczą tylko rynku amerykańskiego.

Ninja Gaiden 3 to trzecia część popularnego cyklu gier akcji, w którym wcielamy się w wojownika ninja – Ryu Hayabusę. Seria znana jest z dużej brutalności i bardzo wysokiego poziomu trudności. Za produkcję ponownie odpowiada studio Team Ninja, jednak tym razem gra powstaje bez udziału kontrowersyjnego twórcy Tomonobu Itagakiego, który wraz z zespołem Valhalla Game Studios pracuje nad tytułem Devil’s Third.