Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiX360PS3
Okładka Dead or Alive 5 (PS3)
OkładkaDead or Alive 5 (PS3)

Dead or Alive 5

Piąta część serii zręcznościowych bijatyk Dead or Alive, stworzonej i rozwijanej przez studio Team Ninja.

Bijatyki | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran | PS Plus Premium

Dead or Alive 5 Premiera

25wrz2012

X360 PS3

producent: Team Ninja wydawca: Koei Tecmo Strona oficjalna

Gry podobne do Dead or Alive 5

Tekken 7

Street Fighter IV

Virtua Fighter 5

Piąta część serii Dead or Alive przynosi ponad dwudziestu grywalnych wojowników, nie zapominając o żadnej z najbardziej rozpoznawalnych postaci. W grze znajduje się Ryu Hayabusa znany z Ninja Gaiden, piękne wojowniczki ninja Kasumi oraz Ayane, zapaśniczka Tina, szalony Zack, a także kilkoro debiutantów.

Tradycyjnie dla serii system walki jest niezwykle dynamicznym połączeniem agresywnego przypierania wroga do ściany oraz przechwytywania ciosów skierowanych na poszczególne partie ciała: górne, dolne oraz pośrednie. Dead or Alive 5 cechuje się niesamowitą dynamiką pojedynków i fantastyczną oprawą graficzną. W grze pojawia się również słynna fizyki piersi wojowniczek, będąca jedną z cech rozpoznawczych całego cyklu.

Zgodnie z duchem poprzedników, nie zabrakło wielopiętrowych aren, umożliwiających ataki zrzucające wroga głęboko w przepaść, czy upadku po schodach. Dead or Alive 5 ponownie stawia na wielopoziomowe, piękne areny rozsiane po całym świecie pełne obiektów ulegających zniszczeniu w czasie walk.

Autorzy przygotowali kilkanaście trybów rozgrywki, nie zapominając o pojedynkach sieciowych. W trybie dla jednego gracz przygotowano również tryb z elementami fabuły oraz końcowego bossa. Każda z postaci posiada kilka do kilkunastu strojów do odblokowania, dzięki czemu nawet samotnicy będą w stanie docenić produkcję Team NINJA.

Ostatnia modyfikacja 10 września 2012

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 7 / 10 na podstawie 134 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Dead or Alive 5

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
X360
PS3