Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 maja 2012, 12:10

autor: Sarge

Wieści ze świata (Dead or Alive 5, Diablo III, Minecraft, Midnight Club II) 11/5/12

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o terminie premiery bijatyki Dead or Alive 5, rekordowej popularności Diablo III oraz Minecraft w wersji na Xboksa 360, a także dodatku DLC do gry Tom Clancy's Ghost Recon: Future Soldier.

Bunch of Heroes

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Bunch of Heroes. Dzieło zespołu NGD Studios możecie aktualnie nabyć 50% taniej. Produkcja kosztuje 2,49 euro (ok. 10 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Midnight Club II

Wszystkie osoby, które do 15 maja o godzinie 19:00 dołączą do steamowanej grupy firmy Rockstar Games, otrzymają za darmo cyfrową wersję gry wyścigowej Midnight Club II. Jedynym warunkiem jest posiadanie konta z dokonaną przynajmniej jedną transakcją lub otrzymanym prezentem. Oferta nie obejmuje oczywiście osób, które posiadają już w swojej bibliotece Midnight Club II.

Dead or Alive 5

Firma Tecmo Koei ogłosiła plany wydania gry Dead or Alive 5 we wrześniu bieżącego roku równolegle na całym świecie. Taka informacja pojawiła się w najnowszym raporcie finansowym japońskiego koncernu za ostatni kwartał roku fiskalnego. Dead or Alive 5 to kolejna odsłona popularnej serii bijatyk, która ukaże się na PlayStation 3 oraz Xboksie 360.

Wieści ze świata (Dead or Alive 5, Diablo III, Minecraft, Midnight Club II) 11/5/12 - ilustracja #1

Diablo III

Redaktorzy serwisu GameSpot dowiedzieli się, że Diablo III jest najczęściej zamawianą przedpremierowo pecetową grą w historii sklepu internetowego Amazon. Pokazuje to ogromną popularność dzieła firmy Blizzard, która wczoraj pochwaliła się, że Diablo III wywołuje największe zainteresowanie przed premierą spośród wszystkich dotychczasowych produkcji tego dewelopera.

International Dota 2 Championships 2012

Od 13 sierpnia do 2 września w Seattle odbędzie się druga edycja turnieju International Dota 2 Championships. Gracze będą rywalizować w nim w grze Dota 2 i powalczą o główną nagrodę, która poprzednio wynosiła milion dolarów. Szczegóły imprezy będą ogłaszane z czasem – na razie wiadomo tylko, że będzie transmitowana za darmo w wielu językach.

Tom Clancy’s Ghost Recon: Future Soldier

Firma Ubisoft ogłosiła, że 3 lipca ukaże się dodatek DLC do gry Tom Clancy’s Ghost Recon: Future Soldier. Rozszerzenie Arctic Strike Map Pack wprowadzi dodatkowe mapy do rozgrywek sieciowych, nowy tryb multiplayer, etap do kooperacyjnego Guerilla Mode oraz sześć niedostępnych wcześniej broni. DLC będzie kosztować ok. 36 złotych lub 800 punktów Microsoftu. Tom Clancy’s Ghost Recon: Future Soldier zadebiutuje w Europie 25 maja na PlayStation 3 oraz Xboksa 360, a 15 czerwca pojawi się na PC.

Brave: The Video Game

Firma Disney Interactive ujawniła datę premiery gry Brave: The Video Game, powstającej na podstawie filmu animowanego Merida waleczna. Produkcja studia Behaviour Interactive zadebiutuje 24 lipca w Stanach Zjednoczonych, a trzy dni później ukaże się w Europie na PC, PlayStation 3, Xboksa 360, Wii oraz DS-a. Przy okazji udostępniono nowy zwiastun tego tytułu.

Minecraft

Firma Microsoft ogłosiła, że gra Minecraft w wersji na Xboksa 360 w pierwszym dniu od premiery uzyskała najwyższą sprzedaż w historii usługi Xbox Live Arcade. W ten sposób pobiła również rekord przychodów ustanowiony ostatnio przez Trials Evolution. Z kolei Markus „Notch” Persson (główny twórca pecetowego pierwowzoru) poinformował za pośrednictwem Twittera, że produkcja zaczęła przynosić zyski już w godzinę po opublikowaniu na łamach Xbox Live Arcade.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: