Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2012, 11:17

autor: Aver

Diablo III bije rekordy dotychczasowych gier Blizzarda

Mark Morhaime, szef firmy Blizzard, ujawnił, że gra Diablo III pobiła rekord przedpremierowych zamówień, jakie kiedykolwiek złożono na produkcje tej spółki. Nadchodzący tytuł ma także największą liczbę nagranych ścieżek audio spośród wszystkich dzieł twórców serii Warcraft, Starcraft i Diablo.

Podczas wczorajszej konferencji udziałowców firmy Blizzard, podsumowującej pierwszy kwartał tego roku, Mark Morhaime poinformował, że gra Diablo III pobiła rekord w liczbie przedpremierowych zamówień na dzieła producenta. Konkretne dane nie zostały ujawnione, ale autorzy wliczają do sumy egzemplarze nabyte w ramach rocznego abonamentu do World of Warcraft, który wykupiło 1,2 miliona osób.

Diablo III bije rekordy dotychczasowych gier Blizzarda  - ilustracja #1

Ponadto współzałożyciel Blizzarda ujawnił, że w testach wersji beta Diablo III wzięło udział około 2 milionów osób, a nocna premiera tytułu odbędzie się w 8 tysiącach sklepów na całym świecie (w tym w wielu miastach w Polsce).

Nie są to jedyne rekordy, jakie dotychczas pobiła najnowsza produkcja „Zamieci”. Jakiś czas temu Jay Wilson, szef zespołu pracującego nad Diablo III, ujawnił, że gra ma największą liczbę ścieżek dialogowych spośród wszystkich tytułów firmy. Dodał:

W pewnym momencie rozmawialiśmy ze znanym aktorem, aby podkładał głos jednej z głównych postaci, ostatecznie zdecydowaliśmy się go nie zatrudniać, ponieważ liczba linijek tekstu dla jego kwestii dialogowych wynosiła około 25 tysięcy. Koszt jednej sesji był do zaakceptowania, ale ich liczba była po prostu oszałamiająca.

Blizzard ogłosił także, że uczestnicy betatestów gry dostaną unikalny emblemat, który będą mogli umieścić na sztandarze kierowanych przez siebie postaci. Ponadto do 18 maja gracze mogą tworzyć Znaki Odwagi z symbolami poszczególnych klas postaci na stronie promocyjnej tytułu.

Diablo III ukaże się w wersjach na PC i Mac w najbliższy wtorek, 15 maja.

Ostatnia aktualizacja: 2012-05-10

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Diablo III

Diablo III