Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2012, 11:32

Soul Sacrifice - nowe informacje i materiały graficzne z brutalnej gry twórcy serii Mega Man

Poznaliśmy wreszcie konkrety na temat przeznaczonej na PlayStation Vita gry Soul Sacrifice. W tej brutalnej zręcznościowce wcielimy się w wojownika, który aby rzucać czary będzie musiał poświęcać własne części ciała.

Soul Sacrifice - nowe informacje i materiały graficzne z brutalnej gry twórcy serii Mega Man - ilustracja #1

Miesiąc temu pisaliśmy o przeznaczonej na konsolę przenośną PlayStation Vita japońskiej grze akcji Soul Sacrifice. Wtedy jednak autorzy poskąpili jakichkolwiek konkretów. Teraz uległo to wreszcie zmianie wraz z pojawieniem się najnowszego numeru magazynu Famitsu.

Głównym projektantem Soul Sacrifice jest Keiji Inafune, czyli prawdziwa legenda branży i współtwórca serii Mega Man. W jego najnowszej grze wcielimy się w młodzieńca wychowanego przez okrutnego czarnoksiężnika. Akcja rozpoczyna się w momencie, gdy bohater ma zostać złożony w ofierze. Przed śmiercią ratuje go pojawienie się demonicznej księgi, w której zapisane są losy czarnoksiężnika. Zostajemy wrzuceni na jej strony i musimy ponownie rozegrać wszystkie bitwy, w których brał udział przybrany ojciec.

Najciekawszym elementem Soul Sacrifice bez wątpienia będzie system magiczny. Rzucanie czarów ma wymagać bowiem poświęcania części ciała bohatera, choć mamy nadzieję, że pojawi się jakaś forma regeneracji. Przytoczone przez Famitsu przykłady specjalnych ataków robią niemałe wrażenie:

  • Excalibur – bohater sięga ręką do swojego gardła, wyrywa sobie kręgosłup, a następnie używa go jako miecza.
  • Gleipnir – zrywamy ciało z palców i atakujemy kośćmi.
  • Gorgon – wydłubujemy oczy, a następnie wykorzystujemy je do ataków wiązką energii.
  • Gungnir – z ciała bohatera wyrywają się kości oraz nerwy i przystępują do ataku na przeciwników.

Napotkani wrogowie będą głównie ludźmi, którzy zbyt często korzystali z magii, w wyniku czego przeobrazili się plugawe potwory. To samo grozi zresztą głównemu bohaterowi.

Poza trybem solo pojawi się również multiplayer dla maksymalnie czterech osób. Nie wiadomo jeszcze dokładnie jak zostanie rozwiązany ten aspekt rozgrywki. Zdradzono jedynie, że będziemy mogli składać w ofierze życia kompanów z drużyny.

Produkcję Soul Sacrifice powierzono studiu Marvelous Entertainment, a wydawcą jest firma Sony. Obecnie projekt ukończony jest w około 50%. Gra powstaje wyłącznie z myślą o PlayStation Vita, a japońska premiera zapowiadana jest na zimę tego roku.

Soul Sacrifice - nowe informacje i materiały graficzne z brutalnej gry twórcy serii Mega Man - ilustracja #2
Soul Sacrifice - nowe informacje i materiały graficzne z brutalnej gry twórcy serii Mega Man - ilustracja #3
Soul Sacrifice - nowe informacje i materiały graficzne z brutalnej gry twórcy serii Mega Man - ilustracja #4
Soul Sacrifice - nowe informacje i materiały graficzne z brutalnej gry twórcy serii Mega Man - ilustracja #5
Soul Sacrifice - nowe informacje i materiały graficzne z brutalnej gry twórcy serii Mega Man - ilustracja #6