Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 kwietnia 2012, 13:00

autor: Sarge

Trials Evolution z rekordowymi przychodami w usłudze Xbox Live Arcade

Trials Evolution kontynuuje ogromną popularność gry zręcznościowej Trials HD. Kontynuacja udanej produkcji studia RedLynx w ciągu 24 godzin od premiery uzyskała rekordowe przychody w usłudze Xbox Live Arcade.

Firma Microsoft ogłosiła, że wydana w tym tygodniu gra Trials Evolution uzyskała rekordowe przychody w usłudze Xbox Live Arcade, biorąc pod uwagę pierwsze 24 godziny sprzedaży. To ogromny sukces odpowiedzialnego za nią studia RedLynx.

Niestety, amerykański koncern nie zdradził konkretnych liczb. Nie możemy więc dokładnie określić przez ile osób została zakupiona kontynuacja bardzo dobrze ocenianej gry Trials HD. Pewną wskazówką są początkowe problemy z serwerami. Studio RedLynx ujawniło, że z sieciowych funkcji Trials Evolution w dniu premiery próbowało skorzystać ponad 100 tysięcy graczy. Daje to orientacyjne pojęcie na temat popularności tego tytułu.

Trials Evolution z rekordowymi przychodami w usłudze Xbox Live Arcade - ilustracja #1

Dzisiejsza informacja oznacza, że do tej pory żadnej produkcji dystrybuowanej za pośrednictwem Xbox Live Arcade nie udało się uzyskać takich przychodów w ciągu 24 godzin od premiery, jak stało się to w przypadku Trials Evolution. Taki obrót spraw nie jest przypadkiem – już poprzednia odsłona znalazła ponad dwa miliony nabywców, znajdując się wśród najpopularniejszych gier w usłudze Xbox Live Arcade.

Trials Evolution to efektowna zręcznościówka, w której kierujemy motorem, by pomyślnie przejechać coraz bardziej skomplikowane trasy najeżone różnego rodzaju pułapkami. Największą nowością w stosunku do pierwowzoru jest multiplayer dla czterech graczy oraz jeszcze bardziej zwariowane tory i wyzwania. Trials Evolution kosztuje 1200 punktów Microsoftu.