Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 kwietnia 2012, 14:33

autor: Adrian Werner

Twórcy Hector: Badge of Carnage zapowiedzieli trzy nowe przygodówki

Straandlooper to niewielkie brytyjskie studio znane z gry Hector: Badge of Carnage. Zespół właśnie zapowiedział trzy nowe przygodówki.

Studio Straandlooper znane jest głównie dzięki udanej komediowej przygodówce Hector: Badge of Carnage. Teraz zespół ten zapowiedział aż trzy nowe gry z tego gatunku. Wszystkie znajdują się jeszcze we wczesnych fazach produkcji. Cała trójka powstaje z myślą o pecetach oraz urządzaniach mobilnych działających pod kontrolą systemu iOS.

Thunder in Donford

Twórcy Hector: Badge of Carnage zapowiedzieli trzy nowe przygodówki - ilustracja #1

Pierwszy z projektów zatytułowano Thunder in Donford. Główny projektant gry – Dean Burke opisuje ją jako w pewnym sensie duchowego spadkobiercę Hector: Badge of Carnage. Autorzy zapewniają jednak, że nie zamierzają tworzyć kalki swojego poprzedniego dzieła i zamiast tego zaoferują masę świeżych pomysłów, zarówno pod względem fabuły, jak i mechanizmów rozgrywki. Wcielimy się w kierowcę ciężarówki imieniem Trev Duvay. Nasz bohater będzie paranoikiem, który wierzy we wszystkie możliwe konspiracje. Gra opowie o jego podróży przez całą Wielką Brytanię, podczas której prawdziwe wydarzenia będą mieszały się z urojeniami Treva.

Schrödinger’s Cat

Twórcy Hector: Badge of Carnage zapowiedzieli trzy nowe przygodówki - ilustracja #2

Drugim ujawnionym projektem jest Schrödinger’s Cat. Wcielimy się w tytułowego Kota Schrödingera. W tej grze jest on zwierzęcym superbohaterem, który jest oczywiście jednocześnie żywy i martwy. Naszym zadaniem ma być odkrywanie tajemnic czasu i przestrzeni oraz rozwiązywanie zagadek nieskończoności. Będziemy musieli zmierzyć się m.in. z bandą niesfornych leptonów i mackami ciemnej materii. Oczywiście, wszystko to zostanie ukazane w typowym dla produkcji Straandlooper zwariowanym poczuciem humoru. Schrödinger’s Cat poza typową mechaniką przygodówki wyposażony też zostanie w elementy zręcznościowe inspirowane platformówkami oraz mordobiciami.

  1. Schrödinger’s Cat – strona oficjalna

The Sirrush Conundrum

Twórcy Hector: Badge of Carnage zapowiedzieli trzy nowe przygodówki - ilustracja #3

Ostatnią ujawnioną przygodówką jest gra The Sirrush Conundrum, która zaznajomi nas z mrocznym światem finansjery oraz szpiegostwa. Głównym bohaterem ma być James Newton Wellbeloved. Ktoś zlecił jego zabicie i nasz bohater będzie musiał nie tylko ocalić życie, ale również odkryć sekrety międzynarodowego spisku. Prowadzone śledztwo zaprowadzi go do ludzi zajmujących się niekonwencjonalną archeologią i badanem mocy psychicznych.

  1. The Sirrush Conundrum – strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Hector: Badge of Carnage

Hector: Badge of Carnage