Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Hector: Badge of Carnage (PC)
OkładkaHector: Badge of Carnage (PC)

Hector: Badge of Carnage PC

Humorystyczna gra przygodowa, w której wcielamy się w niezbyt rozgarniętego policjanta. Zabawa polega na eksplorowaniu lokacji, zbieraniu przedmiotów, prowadzeniu rozmów i rozwiązywaniu zagadek.

Przygodowe | point-and-click | indie

Hector: Badge of Carnage Premiera PC

27kwietnia2011

producent: Straandlooper wydawca: Telltale Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Hector: Badge of Carnage to zwariowana przygodówka, która łączy kreskówkową grafikę z wulgarnym i brutalnym, ale jednocześnie bardzo zabawnym humorem. Grę wyprodukowało irlandzkie studio Straandlooper.

Tytułowy Hector to zmęczony życiem policjant strzegący ulic niewielkiej mieściny znanej jako Clappers Wreake. Pewnego dnia, ciężko uzbrojona banda bierze jako zakładników wszystkich stróżów prawa w okolicy poza samym Hectorem. By ocalić swoich przyjaciół nasz bohater będzie musiał spełniać dziwacznie żądania przestępców. Wśród ich poleceń znajdą się perełki typu – „odwiedź sex shop”, „przywal żebrakowi łomem”, „wrzuć narkomana do kartonowego pudełka” czy „paraduj po ulicy z damską torebką”. Jak widać, fabuła nie sili się na powagę. Cała opowieść przesycona jest pełnym wulgaryzmów sarkastycznym humorem, który nie uznaje żadnych świętości. Twórcom uszło to na sucho, ponieważ zawarte w grze żarty są najzwyczajniej w świecie bardzo zabawne i potrafią rozśmieszyć nawet największego ponuraka.

Hector: Badge of Carnage to klasyczna przygodówka. Zabawa polega więc głównie na zwiedzaniu lokacji, prowadzeniu rozmów, zbieraniu przedmiotów i wskazówek oraz rozwiązywaniu zagadek. Autorzy przygotowali osiemnaście lokacji, które zamieszkuje ponad dwadzieścia barwnych postaci. Ukończenie przygody zajmuje kilka godzin.

Gra posiada ładną dwuwymiarową grafikę utrzymaną w mocno kreskówkowym stylu. Warstwę wizualną uatrakcyjniają często pojawiające się animowane scenki przerywnikowe.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 5,6 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5.5 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Hector: Badge of Carnage: 16+

Hector: Badge of Carnage Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium IV 2 GHz
  • 3 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepszy)
  • Windows XP/Vista/7