Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Hector: Badge of Carnage (PC)

Hector: Badge of Carnage PC

Humorystyczna gra przygodowa, w której wcielamy się w niezbyt rozgarniętego policjanta. Zabawa polega na eksplorowaniu lokacji, zbieraniu przedmiotów, prowadzeniu rozmów i rozwiązywaniu zagadek.

Przygodowe | point-and-click | indie

PC Windows
Okładka Hector: Badge of Carnage (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

27kwietnia2011

Hector: Badge of Carnage to zwariowana przygodówka, która łączy kreskówkową grafikę z wulgarnym i brutalnym, ale jednocześnie bardzo zabawnym humorem. Grę wyprodukowało irlandzkie studio Straandlooper.

Tytułowy Hector to zmęczony życiem policjant strzegący ulic niewielkiej mieściny znanej jako Clappers Wreake. Pewnego dnia, ciężko uzbrojona banda bierze jako zakładników wszystkich stróżów prawa w okolicy poza samym Hectorem. By ocalić swoich przyjaciół nasz bohater będzie musiał spełniać dziwacznie żądania przestępców. Wśród ich poleceń znajdą się perełki typu – „odwiedź sex shop”, „przywal żebrakowi łomem”, „wrzuć narkomana do kartonowego pudełka” czy „paraduj po ulicy z damską torebką”. Jak widać, fabuła nie sili się na powagę. Cała opowieść przesycona jest pełnym wulgaryzmów sarkastycznym humorem, który nie uznaje żadnych świętości. Twórcom uszło to na sucho, ponieważ zawarte w grze żarty są najzwyczajniej w świecie bardzo zabawne i potrafią rozśmieszyć nawet największego ponuraka.

Hector: Badge of Carnage to klasyczna przygodówka. Zabawa polega więc głównie na zwiedzaniu lokacji, prowadzeniu rozmów, zbieraniu przedmiotów i wskazówek oraz rozwiązywaniu zagadek. Autorzy przygotowali osiemnaście lokacji, które zamieszkuje ponad dwadzieścia barwnych postaci. Ukończenie przygody zajmuje kilka godzin.

Gra posiada ładną dwuwymiarową grafikę utrzymaną w mocno kreskówkowym stylu. Warstwę wizualną uatrakcyjniają często pojawiające się animowane scenki przerywnikowe.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 5,9 / 10 na podstawie 24 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5.5 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Hector: Badge of Carnage

16+

Wymagania sprzętowe Hector: Badge of Carnage

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium IV 2 GHz
  • 3 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepszy)
  • Windows XP/Vista/7
Twórcy Hector: Badge of Carnage zapowiedzieli trzy nowe przygodówki
Twórcy Hector: Badge of Carnage zapowiedzieli trzy nowe przygodówki

wiadomość21 kwietnia 2012

Straandlooper to niewielkie brytyjskie studio znane z gry Hector: Badge of Carnage. Zespół właśnie zapowiedział trzy nowe przygodówki.

Wieści ze świata (Fable III, Crysis 2, RACE '07) 22/04/11

wiadomość22 kwietnia 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o końcu produkcji DS Lite, czwartym dodatku do RACE ’07, cyfrowej wersji Fable III, kolekcji Króla Artura, a także planach Cryteka. Zapraszamy do lektury.