Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Toonstruck (PC)

Toonstruck PC

Toonstruck to klasyczna przygodówka z interfejsem „point & click”, w której wcielamy się w rolę podstarzałego animatora filmów rysunkowych, nagle przeniesionego do świata bajek.

Przygodowe | point-and-click | 2D | humorystyczne | full motion video

PC Windows
Okładka Toonstruck (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

31października1996

Drew Blanc to podstarzały animator, pracujący w firmie produkującej filmy rysunkowe. Jego największym jak dotąd sukcesem, jest stworzenie znanej i lubianej przez dzieci serii z zajączkiem Fluffy Fluffy Bun Bun w roli głównej, który świętuje właśnie dziesięciolecie swojego istnienia. Z okazji tego wydarzenia, nowy szef Blanca żąda wzmocnienia wysiłków i zaprezentowanie nowych rozwiązań, najlepiej na jutro rano. Blanc, przeżywający wewnętrzny kryzys twórczy, zasypia nie mając gotowego nawet jednego szkicu. Gdy wreszcie się budzi, ze zdumieniem odkrywa, że znajduje się w zupełnie innej rzeczywistości. Taką oto niekonwencjonalną historią może pochwalić się Toonstruck, interesująca gra przygodowa rodem z Virgin Entertainment. Drew Blanc (w tej roli Christopher Lloyd, znany z roli szalonego profesora w „Powrocie do Przyszłości”) trafia do krainy bajek o wdzięcznej nazwie Cutopia, gdzie pomoże rządzącemu nią królowi w pozbyciu się złych i podstępnych najeźdzców. Jego nieodłącznym towarzyszem w tej przygodzie będzie Flux, nieco zadziorny stworek, powstały na desce kreślarskiej Blanca w normalnym świecie.

Toonstruck to klasyczna przygodówka z interfejsem „point & click”, czyli kursor zmienia się w zależności od tego, co można zrobić z danym przedmiotem. Niektóre czynności Drew wykonuje sam, do innych niezbędne okaże się użycie Fluxa. Gra wymaga niekonwencjonalnego podejścia do sprawy, jako że bajkowy świat rządzi się nieco innymi prawami i rozwiązanie problemu w tradycyjny sposób nie zawsze okazuje się właściwe. W Toonstruck największą rolę odgrywają niezwykle dobrze zrealizowane dialogi, które naładowane są potężną dawką humoru. Zwłaszcza Flux, ze swoim chłodnym spojrzeniem na otaczający Cię świat, potrafi nieraz zwalić z nóg. Przedmiotów jest dużo i czasem trudno jednoznacznie określić ich zastosowanie. Generalnie, gra do najłatwiejszych nie należy, ale znakomite animacje i wspomniane wyżej dialogi, pozytywnie nastawiają do kolejnych prób rozwiązania danego problemu. Grafika wykonana jest w stylu znanym z kreskówek, wyłączając postać Blanca, którą przeniesiono żywcem z taśmy filmowej. Całość przypomina słynny obraz o przygodach Królika Rogera, z tą różnicą, że to nie postać rysunkowa trafia do normalnego świata, ale odwrotnie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 43 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Toonstruck

12+

Wymagania sprzętowe Toonstruck

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • 486 DX
  • 8 MB RAM
  • SVGA
Klasyczna przygodówka Toonstruck dostępna za darmo na GOG.com
Klasyczna przygodówka Toonstruck dostępna za darmo na GOG.com

wiadomość14 czerwca 2019

W ramach weekendowej promocji sklepu GOG.com mamy możliwość pobrania za darmo klasycznej gry przygodowej Toonstruck. Należy się spieszyć, ponieważ promocja potrwa tylko 48 godzin.